Ogłoszenia duszpasterskie 14 kwietnia 2019 r.

VI Niedziela Wielkiego Postu

14 kwietnia 2019 r.

  1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień – czas przeżywania Tajemnic Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa. Wszystkich zapraszamy do uczestnictwa w tych zbawczych wydarzeniach.

  2. Dzieci, które chcą wziąć udział w procesji rezurekcyjnej i dziewczynki do sypania kwiatków, zapraszamy na spotkanie z siostrą Małgorzatą w niedzielę, 14 kwietnia po Mszy Św. dla dzieci, do salek katechetycznych. Zachęcamy do przynoszenia ususzonych kwiatków.

  3. Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich na Drogę Krzyżową po naszym osiedlu. Rozpoczynamy po mszy o 18.00 w kościele i kończymy przed kościołem około 20.00. Można wziąć ze sobą świece. 

  4. Bardzo serdecznie dziękujemy za włączenie się w akcję PACZKA WIELKANOCNA. Paczki można już przynosić do zakrystii, ewentualnie do kancelarii. Zwracamy się do wszystkich, którzy chcieliby się włączyć w tę akcję i pomóc nam roznieść prezenty. Kierujemy swoją prośbę do harcerzy, młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, studentów. Można zgłaszać się do zakrystii i zostawić kontakt do siebie.  

  5. W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej odbędzie się o godzinie 19.00. Po Mszy przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Adoracji i czuwanie do godziny 23.00.

  6. W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godzinie 19.00. Po niej przeniesienie Pana Jezusa do grobu i całonocna adoracja.

  7. W Wielki Piątek rozpoczniemy Nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę modlić się będziemy nowenną o godzinie 15.00 w pozostałe dni w ramach nabożeństwa o godzinie 17.30.

  8. W Sobotę zapraszamy na Wigilię Paschalną o godzinie 20.00. Jest to już radosna Liturgia Zmartwychwstania Pańskiego. Po jej zakończeniu ruszymy z procesją rezurekcyjną, chcemy w ten uroczysty sposób ogłosić światu chwałę zwycięstwa Jezusa nad grzechem i śmiercią.

  9. Święcenie pokarmów wielkanocnych będzie odbywać się w Sobotę – w górnym kościele od godz. 9.00, średnio co pół godziny, do godziny 15.00.

  10. W Niedzielę Zmartwychwstania nie będzie Mszy o godzinie 7.30. Pozostałe Msze jak w każdą niedzielę.


Zapowiedzi przedślubne

Piotr Marek PASIECZNY

Kawaler parafia tutejsza

Marcelina Klaudia OSUCHOWSKA        zap. I

Panna parafia Matki Bożej Królowej Aniołów w Warszawie

 

Wszystkim życzymy owocnego przeżywania Triduum Paschalnego, chwil wyciszenia i zadumy w te jakże ważne dni dla naszej wiary i życia duchowego. Niech Pan Wam błogosławi.   

 

Duszpasterze