Ogłoszenia duszpasterskie 24 marca 2019 r.

III Niedziela Wielkiego Postu

24 marca 2019 r.

  1. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na Drogi Krzyżowe: o 17.00 dla dzieci, o 17.30 dla dorosłych. W niedzielę zaś zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym na godz. 17.30.

  2. W poniedziałek, 25 marca obchodzić będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego; jest to także 27. rocznica erygowania Diecezji warszawsko-praskiej, będziemy w tym dniu szczególnie modlić się w intencji naszej Diecezji.

  3. Zgodnie ze starą rzymską tradycją kościołów stacyjnych, kolejny już rok na mapie Warszawy pojawiło się 40 świątyń, w których będzie można uzyskać odpust zupełny i każdego dnia od godziny 6.00 do 21.00 intensywnie się modlić. W środę, 27 marca kościołem stacyjnym będzie nasza świątynia.

  4. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w przyszłą niedzielę, 31 marca, a poprowadzi je ks. Wojciech Świderski, pallotyn. Program rekolekcji umieszczony jest w gablocie oraz na stronie internetowej parafii.

  5. W najbliższą niedzielę, 31 marca, po Mszy o 18.00 zapraszamy na koncert pasyjny zatytułowany Crux Fidelis”. Wystąpi chór Ab Imo Pectore pod dyrekcją pana Mariusza Latka.

  6. Zwracamy się do wszystkich naszych Parafian i Sympatyków naszego kościoła o włączenie się w akcję PACZKA WIELKANOCNA. Podobnie jak na Święta Bożego Narodzenia od dziś można losować numerki, na których zapisane są informacje o rodzinie, która potrzebuję pomocy na święta. Paczki można przynosić do kancelarii i zakrystii do Niedzieli Palmowej. Z całego serca w imieniu Potrzebujących dziękujemy.

  7. W sobotę zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania na spotkanie formacyjne o godzinie 10.00 w salkach parafialnych.

  8. Ks. Przemek Krawiec zaprasza na rekolekcje dla małżeństw i osób doświadczających trudności w małżeństwie. Rozpoczną się one w niedzielę, 7 kwietnia Mszą o godzinie 20.00 i potrwają do środy, 10 kwietnia. W poniedziałek, wtorek i środę w ramach rekolekcji zapraszamy na Mszę o godzinie 18.00, po której odbędzie się konferencja.

Zapowiedzi przedślubne:

Emmanuel Shimbarashe MDOMA

Kawaler parafia tutejsza

Judyta Anna MACHNICKA       zap.II

Panna parafia tutejsza

 

Maciej Jacek GARDUS

Kawaler zamieszkały w Wielkiej Brytanii w Telford

Magdalena NARKIEWICZ        zap. I

Panna parafia tutejsza

 

Wszystkim życzymy prawdziwego ducha umartwień i autentycznej Bożej mocy do walki z pokusami tego świata. Niech Bóg Wam wszystkim Błogosławi. 

Duszpasterze