Ogłoszenia duszpasterskie 9 grudnia 2018 r.

II Niedziela Adwentu 9 grudnia 2018 r.

  1. W przyszłą niedzielę, 16 grudnia naszą parafię odwiedzi ks. bp. Romuald Kamiński, Pasterz naszej diecezji. Jest to czas kanonicznej wizytacji biskupiej. Naszego biskupa będziemy gościć 16 i 17 grudnia. Serdecznie zapraszamy na mszę z ks. biskupem w przyszłą niedzielę o godzinie 09:00.

  2. W przyszłą niedzielę także rozpoczynamy Adwentowe Rekolekcje, będą one trwały trzy dni 16, 17, i 18 grudnia. Rekolekcje poprowadzi ks. Marek Tomulczuk SAC. Już dziś prosimy dla niego o dary Ducha Świętego. Program rekolekcji podamy w przyszłą niedzielę, będzie wywieszony na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii.

  3. Przez cały Adwent zapraszamy na Msze św. Roratnie na godzinę 6.00. Roraty dla dzieci będziemy odprawiać w środy i soboty o godzinie 6.00. Prosimy aby dzieci przynosiły lampiony i serduszka z dobrymi uczynkami. Po Mszy św. roratniej dzieci zapraszamy do kawiarenki na coś słodkiego i herbatkę, a rodziców na kawę.  

  4. Zbieramy chemię dla Domu Dziecka na Ukrainie w Białochyri. Potrzebne są przede wszystkim środki czystości, proszki, płyny do prania. Dzieci modlą się cały czas za swoich darczyńców. Środki czystości można przynosić do kancelarii do naszych sióstr.

  5. W kancelarii są już dostępne opłatki wigilijne. Zachęcamy do ich nabywania. Dostępne są także świece Wigilijnej Pomocy Dzieciom.

  6. Bardzo dziękuję za odpowiedź na dzieło pomocy PACZKA ŚWIĄTECZNA. Wiem, że zabrakło numerków, więc można przynosić paczki dla ubogich bez numerków. Zgłaszają się rodziny, które nie były na naszej liście, więc zapotrzebowanie będzie ogromne. Paczki można przynosić do 16 grudnia do kancelarii.  

  7. Dziś prowadzimy zbiórkę ofiar do puszki na Kościół na Wschodzie.

 

Wszystkim Wam Kochani życzymy mocy i błogosławieństwa Bożego na ten czas radosnego oczekiwania!

Duszpasterze