Ogłoszenia duszpasterskie 2 grudnia 2018 r.

I Niedziela Adwentu

2 grudnia 2018 r.

 1. Dzisiaj I Niedziela Adwentu. Rozpoczął się czas radosnego oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa oraz przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego. Zachęcam do podjęcia pewnych wyrzeczeń, refleksji nad swoim życiem duchowym.    

 2. Przez cały Adwent zapraszamy na Msze św. roratnie na godzinę 6.00. Roraty dla dzieci będziemy odprawiać w środy i soboty o godzinie 6.00. Prosimy aby dzieci przynosiły lampiony i serduszka z dobrymi uczynkami. Po Mszy św. roratniej dzieci zapraszamy do kawiarenki na coś słodkiego i herbatkę, a rodziców na kawę.  

 3. W przyszłą niedzielę dzieci przygotowujące się do I Komunii św. na Mszy o 10.00 będą miały poświęcenie medalików, a później zajęcia z siostrą Małgorzatą.

 4. W sobotę, 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Przypominamy o godzinie łaski 12.00-13.00. Msze w naszym Kościele według zwykłego porządku. 

 5. W sobotę 8 grudnia zapraszamy również na Mszę św. o godzinie 18.00  z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.

 6. Aby tradycji stało się zadość w przyszłą niedzielę 9 grudnia naszą Parafię na Mszy św. o godzinie 10.30 odwiedzi Św. Mikołaj. Zainteresowanych rodziców prosimy o zgłaszanie się do zakrystii po Mszach.

 7. Od dnia dzisiejszego zbieramy chemię dla Domu Dziecka na Ukrainie w Białochyri. Są to przede wszystkim środki czystości, proszki, płyny do prania. Dzieci modlą się cały czas za swoich darczyńców. Środki czystości można przynosić do kancelarii, do naszych sióstr.

 8. W kancelarii są już dostępne opłatki wigilijne. Zachęcamy do nabywania. W najbliższym czasie dostarczymy też świece Wigilijnej Pomocy Dzieciom.

 9. W tę niedziele rusza kolejna edycja akcji „PACZKA”. Zapraszamy do wzięcia w niej udziału. Można już dziś wylosować los i przygotować paczkę świąteczną. Do każdego wylosowanego numeru przypisana jest konkretna rodzina lub osoba potrzebująca pomocy. Prosimy nie wkładać rzeczy łatwo psujących się i pieniędzy. Przygotowane paczki można zostawić w kancelarii parafialnej do 16 grudnia.

 10. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka ofiar do puszki na Kościół na Wschodzie.

 11. Dziś o godzinie 19.00 odbędzie się spotkanie Róż różańcowych i zmiana tajemnic różańcowych.

 

Wszystkim Wam Kochani życzymy mocy i błogosławieństwa Bożego na ten czas radosnego oczekiwania! 

Duszpasterze