Ogłoszenia duszpasterskie 28 października 2018 r.

30  Niedziela zwykła – 28 października 2018 r.

  1. W środę kończymy modlitwę różańcową w intencjach fatimskich powierzonych nam w październiku. Od czwartku – 1 listopada codzienny różaniec o godzinie 17.30 i Msza o godzinie 18.00 w intencji zmarłych poleconych nam w wypominkach. Z tyłu kościoła przygotowane są kartki wypominkowe, można je wypełnić wypisując swoich najbliższych zmarłych i wrzucić do niebieskiej skrzynki. Wypominki będziemy odczytywać każdego dnia przez cały miesiąc listopad.

  2. W wigilię uroczystości Wszystkich Świętych, czyli w środę 31 października, zapraszamy na czuwanie modlitewno – uwielbieniowe zatytułowane „Noc Wszystkich Świętych”. Rozpocznie się ono o godzinie 21.00, a zakończy się Mszą świętą o północy i wspólną agapą. Zachęcamy by na tę Noc Wszystkich Świętych przyjść w białym stroju.  

  3. Msze święte 1 listopada – w Uroczystość Wszystkich Świętych – będą odprawiane w następującym porządku: 7.30, 9.00, 10,30, 18.00, 20.00. Nie ma Mszy o 12.00 i 16.00. Natomiast w dzień zaduszny 2 listopada Msze tak jak w tygodniu. 

  4. W dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać dla zmarłych cierpiących w czyśćcu, odpust zupełny. Warunki jakie trzeba spełnić to: stan łaski uświęcającej, pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie za zmarłych modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga. 

  5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek możliwość spowiedzi przed każdą Mszą świętą i odwiedziny chorych w domu. W sobotę o godz. 10.00 odprawimy Mszę i różaniec przebłagalny do Niepokalanego Serca Maryi za nasze ludzkie grzechy i zniewagi. Serdecznie zapraszamy.

  6. W przyszłą niedzielę, 4 listopada wspólnota Świętego Józefa ma swoje spotkanie formacyjne po Mszy o godzinie 12.00, a o 19.00 w salkach, swoje formacyjne spotkanie będą mieli członkowie Róż różańcowych. Zapraszamy.

 

Kochani, pamiętajmy, że każdego z nas Bóg powołał do świętości! Na czas tego wzrastania niech Bóg udzieli każdemu z Was darów Ducha Świętego i Wam błogosławi.

Duszpasterze