XII Niedziela zw. – B – 24.06.2018 r.

Ogłoszenia na XII Niedzielę zw. – B – 24.06.2018 r. 

  1. Rozpoczęły się wakacje. Tak dzieciom, jak i dorosłym, życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku.
  2. Dziś chcemy wyrazić szczególną wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia Praskich Dni Rodziny. Najpierw pomysłodawcom i głównym organizatorom: państwu Osińskim i Skorupom, dalej głównemu sponsorowi: Praskiemu Centrum Kultury z panią dyr. Barbarą Wasiak na czele za scenę, nagłośnienie i artystów, panu Andrzejowi Kozłowskiemu za darmowe udostępnienie sprzętu do waty i popcornu, państwu Pałęckim – aktorom teatru lalkowego za spektakl dla dzieci, ks. Romanowi Tkaczowi dyrektorowi Biura Pielgrzymkowego Peregrinus za sponsoring nagrody głównej w konkursie rodzinnym, pani Ewie Mirkowicz – szefowej restauracji Figaro za sponsoring nagrody trzeciej, pani dyr. Małgorzacie Rosie za wypożyczenie stołów i krzeseł ze szkoły, panu Dariuszowi Ślaskiemu za druk ulotek i plakatów, ofiarodawcom i wykonawcom ciast do kawiarenki, całemu sztabowi ludzi odpowiedzialnych za poszczególne stanowiska zabawowe i gastronomiczne oraz wszystkim tak licznie uczestniczącym w festynie gościom.
  3. W piątek 29 czerwca przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia będzie zbierana taca na Bazylikę św. Piotra na Watykanie i udzielany odpust tym, którzy w katedrze lub konkatedrze odmówią pobożnie Ojcze nasz i Wierzę w Boga.
  4. Młodych powyżej 15 roku życia zapraszamy w wakacje na oazę kajakowo–rowerową śladami Jana Pawła II – od 17.07 do 02.08 na szlak rzeki Brdy. Podobnie jak w minionych latach, bierzemy młodych z Liceum Polonijnego Św. Stanisława Kostki. Jeżeli byliby chętni do zasponsorowania im wyjazdu, bylibyśmy bardzo wdzięczni. Koszt od osoby z przejazdami wynosi 1250 zł.
  5. W przyszłą niedzielę 1 lipca o godz. 19.00 odbędzie się formacyjne spotkanie wspólnot żywego różańca. Tego dnia kazania na wszystkich Mszach będzie głosił ks. Piotr Worwa – pallotyn pracujący na Ukrainie. Po Mszach będzie można dobrowolną ofiarą wesprzeć tamtejszy Kościół.
  6. Ze względu na wakacje, czas urlopowy i mniejszą ilości wiernych przychodzących wtedy do kościoła, w lipcu i sierpniu zniknie w grafiku tygodniowego Msza o godz. 7.00. Niedzielne pozostają bez zmian. Spowiedź w dolnym kościele będzie się odbywać w godzinach: 10.00 do 12.00 i 16.00 do 17.30, a kapłani w kancelarii będą przyjmować tylko w poniedziałki i piątki po południu.
  7. Z tyłu kościoła jest do wzięcia kolejny list z Japonii od naszej świeckiej misjonarki Marty Lawaty.

 Zapowiedzi: Sakramentalny związek mają zamiar zawrzeć: Eugeniusz Piotr Kazimierczak z Edytą Miką – oboje z naszej parafii (zapow. 2-ga).