X Niedziela zw. – B – 10.06.2018 r.

Ogłoszenia na X Niedzielę zw. – B – 10.06.2018 r.

  1. Dzisiaj o godz. 11.00, rozpocznie się na Pl. Trzech Krzyży Marsz dla Życia i Rodziny. U nas zaś Msza o 12.00 będzie Mszą jubileuszową z racji 60-lecia kapłaństwa naszego współbrata ks. Eugeniusza Klimińskiego. Mszy przewodniczył będzie ks. abp Henryk Hoser. Po Mszy zapraszamy na nabożeństwo fatimskie i procesję różańcową po osiedlu – wyjątkowo w niedzielę przed 13 czerwca, bo w niedzielę 17 czerwca będą Praskie Dni Rodziny.
  2. Dziś ostatni dzień składania kart konkursu małżeńskiego, którego główną nagrodą jest pielgrzymka do Ziemi Świętej.
  3. We wtorek 12 czerwca przypada liturgiczne wspomnienie naszych pallotyńskich męczenników: błogosławionych kapłanów – Józefa Stanka i Józefa Jankowskiego.
  4. W piątek 15 czerwca o godz. 19.00 odbędzie się kolejna Msza św. dla poszukujących drugiej połówki i prawdziwej miłości.
  5. W sobotę 16 czerwca o godz. 11.00 na Pl. Szembeka odbędzie się Msza na zakończenie peregrynacji Matki Bożej Częstochowskiej w naszej diecezji, a o 18.00 w naszym kościele Mszą z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Po Mszy św. małżeństwa zapraszamy na przyjęcie do naszych salek.
  6. W niedzielę 17 czerwca o 12.00 odbędzie się Msza z indywidualnym błogosławieniem rodzin Najświętszym Sakramentem. Mszy przewodniczył będzie ks. Marek Kruszewski. Po Mszy zapraszamy na uliczny Festyn. Przewidziana jest kawiarenka, bigos, grill, ciasta, wyciskane soki, stoiska artystyczne, antykwariat (można jeszcze przynosić książki), gry i zabawy, malowanie twarzy, rękodzieło, gry planszowe, teatr lalek dla dzieci ze sztuką „Leszczynowe dary”, występ zespołu tanecznego MBB Bartoń oraz koncert zespołu – La Pallotina. Po koncercie, który zakończy festyn niedzielny odbędzie się turniej piłki nożnej – zapisywać będzie się można podczas festynu. Zaproszenie na festyn kierujemy nie tylko do rodzin, ale do wszystkich chętnych, z którymi chcemy budować rodzinę Chrystusową, parafialną i ponadparafialną. Zachęcamy do wzięcia ulotek informacyjnych. Taca z przyszłej niedzieli będzie w całości przeznaczona na organizację Praskich Dni Rodziny.
  7. Zwracamy się też z gorącą prośbą o wsparcie naszej festynowej kawiarenki ciastami własnego wypieku – można je będzie przynosić do kancelarii lub zakrystii w przyszłą niedzielę od rana. Jeśli byliby też chętni panowie do pomocy przy organizacji festynu, to zapraszamy w niedzielę 17 czerwca o 10.00 pod nasze salki.
  8. Z racji festynu w przyszłą niedzielę 17 czerwca będzie zamknięta od rana do wieczora ul. Skaryszewska – od wjazdu na posesję kamienicy Skaryszewska 10 do skrzyżowania z ul. Lubelską. Tego dnia nie mogą na tym odcinku parkować żadne pojazdy.
  9. Po Mszach o godz. 9.00 i 10.30 zapraszamy do naszej parafialnej kawiarenki.