IX Niedziela – 03.06.2018 r.

Ogłoszenia na IX Niedzielę – 03.06.2018 r.

 1. Dziś w całej Polsce po Mszach zbieramy do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej. Po Mszy o 12.00 odbędzie się spotkanie męskich wspólnot Św. Józefa, a o 19.00 Żywego Różańca.
 2. Przez cały miesiąc czerwiec zapraszamy wieczorem o 17.30 na nabożeństwa czerwcowe do Serca Pana Jezusa.
 3. W czwartek 7 czerwca przypada wspomnienie błogosławionych franciszkanów Zbigniewa i Michała, których relikwie posiadamy w naszym kościele.
 4. Piątek 8 czerwca to uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych, a na Mszy o godz. 18.00 swoje święto będzie obchodził klub "Stolica Mądrości".
 5. W sobotę 9 czerwca, w Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, odbędzie się święto ulicy Skaryszewskiej – program na drzwiach kościoła, wieczorem zaś o 18.00 odprawimy Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie.
 6. W przyszłą niedzielę 10 czerwca , o godz. 11.00, rozpocznie się na Pl. Trzech Krzyży Marsz dla Życia i Rodziny. W pogubionym często i czarnym świecie warto zamanifestować nasze chrześcijańskie wartości. U nas zaś Msza o 12.00 będzie Mszą jubileuszową z racji 60-lecia kapłaństwa naszego współbrata ks. Eugeniusza Klimińskiego. Po Mszy zapraszamy na nabożeństwo fatimskie i procesję różańcową po osiedlu – wyjątkowo w niedzielę przed 13 czerwca, bo w niedzielę 17 czerwca będą Praskie Dni Rodziny.
 7. Są jeszcze miejsca na pielgrzymkę do Włoch w dniach: 1-8 lipca 2018 r. W programie m.in. Wenecja, Florencja, Rzym, Manopello, Orvieto, Asyż, Tarvisio, Kahlenberg, plażowanie nad Morzen Śródziemnym. Koszt: 990 zł. + 440 euro. Można zgłaszać się telefonicznie: 507-012-024 lub drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 8. Jak już ogłaszaliśmy, Praskie Dni Rodziny odbędą się 16 i 17 czerwca. Można jeszcze wziąć udział w konkursie dla małżeństw, którego główną nagrodą jest pielgrzymka do Ziemi Świętej. Trzeba tylko przeczytać adhortację papieża Franciszka „Gaudete et exsultate” i do 10 czerwca wypełnioną kartę konkursową – są z tyłu kościoła – dostarczyć do kancelarii lub zakrystii.
 9. W ramach Praskich Dni Rodziny, Msza 16 czerwca o godz. 18.00 będzie Mszą z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Po Mszy Św. małżeństwa zapraszamy na przyjęcie do naszych salek.
 10. Prosimy, by przynosić do nas przeczytane książki. Chcemy na festynie zorganizować antykwariat. Po koncercie, który zakończy festyn niedzielny odbędzie się turniej piłki nożnej – zapisywać będzie się można podczas festynu. Nie tylko dzieci, również rodzice (tatusiowie i mamy) będą mogli spróbować swoich sił. Już teraz zwracamy się też z gorącą prośbą o wsparcie naszej festynowej kawiarenki ciastami własnego wypieku – można je będzie przynosić do kancelarii lub zakrystii w niedzielę 17 czerwca od rana.
 11. Po Mszach o godz. 9.00 i 10.30 zapraszamy do naszej parafialnej kawiarenki na kawę, herbatę i ciasto.