Niedziela Trójcy Świętej – 27.05.2018 r.

Ogłoszenia na Niedzielę Trójcy Świętej – 27.05.2018 r.

  1. Dzisiaj w Niedzielę Trójcy Przenajświętszej, na Mszy o godz. 10.30 odbędzie się uroczystość I Komunii Świętej. Dzieci i ich rodziny polecajmy Bożej opiece.
  2. W czwartek 31 maja przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Procesja Eucharystyczna wyruszy do czterech ołtarzy po Mszy o godz. 16.00. W związku z Uroczystością prosimy o przygotowanie ołtarzy: przy wejściu do Zarządu – Domowy Kościół; na rogatce przy Zamoyskiego – Odnowę w Duchu Świętym; na ścianie domu przy Zamoyskiego 43 – wspólnotę ze Stolicy Mądrości; na ścianie kancelarii parafialnej – rodziców dzieci komunijnych. Prosimy o przynoszenie kwiatów do sypania a wszystkie dziewczynki zapraszamy, by upiększyły nimi drogę Jezusowi.
  3. 1 czerwca przypada pierwszy piątek miesiąca. Tego dnia, tradycyjnie do południa, odwiedzimy chorych w parafii z Komunią św., a wieczorem o 17.30 rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe do Serca Pana Jezusa.
  4. W pierwszą sobotę miesiąca czerwca zapraszamy na godz. 10.00 na Mszę i różaniec przebłagalny za grzech i zniewagi uczynione Niepokalanemu Sercu Maryi.
  5. W niedzielę 3 czerwca odbędą się modlitewno – formacyjne spotkania: po Mszy o 12.00 męskiej wspólnoty Św. Józefa, a o 19.00 członków Żywego Różańca.
  6. Ks. Piotr Woszczyk z sąsiedniej parafii organizuje w dniach: 1-8 lipca 2018 r. pielgrzymkę do Włoch. W programie m.in. Wenecja, Florencja, Rzym, Manopello, Orvieto, Asyż, Tarvisio, Kahlenberg. Oprócz zwiedzania przewidziane jest również plażowanie nad Morzem Śródziemnym. Koszt 990 zł. + 440 euro. Ponieważ zostało im kilka miejsc, można zgłaszać się telefonicznie: 507-012-024 lub drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
  7. W tym roku Praskie Dni Rodziny odbędą się 16 i 17 czerwca. Wydarzeniu temu towarzyszy konkurs dla małżeństw, którego główną nagrodą jest pielgrzymka do Ziemi Świętej. Materiałem konkursowym jest tym razem adhortacja papieża Franciszka „Gaudete et exsultate”. Zapraszamy małżeństwa do zapoznania się z papieską lekturą i wzięcia udziału w konkursie. W tym celu proszę zabrać karty konkursowe z tyłu kościoła i po ich wypełnieniu dostarczyć je do kancelarii lub zakrystii – najpóźniej do 10 czerwca.
  8. Po Mszach o godz. 9.00 i 10.30 zapraszamy do naszej parafialnej kawiarenki na kawę, herbatę i ciasto.