Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 20.05.2018 r.

Ogłoszenia na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego – 20.05.2018 r.

  1. Niedzielą Zesłania Ducha Świętego kończymy okres Wielkanocny. Dzisiaj na Mszy o godz.: 10.30 odbędzie się Msza z udziałem dzieci przeżywających rocznicę swojej I Komunii świętej.
  2. We wtorek 22 maja odbędzie się o godz. 19.00 kolejny muzyczny wieczór uwielbienia. Wspólny śpiew i adoracja potrwają do godz. 21.00.
  3. W czwartek 24 maja, w Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana będziemy gościć w parafii naszych pallotyńskich neoprezbiterów. O godz. 18.00 odprawią dla nas Mszę, a po niej udzielą prymicyjnego błogosławieństwa.
  4. W Niedzielę Trójcy Przenajświętszej w przyszłym tygodniu, na Mszy o godz. 10.30 odbędzie się uroczystość I Komunii Świętej. Dzieci i ich rodziny polecajmy już teraz Bożej opiece.
  5. Wyrażamy wielką wdzięczność za dar obecności Matki Bożej Częstochowskiej w naszej parafii. Dziękujemy tym wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania peregrynacji, przystrojenia ulicy i domów oraz tym, którzy włączyli się czynnie w program nawiedzenia. Ten czas na pewno wyda błogosławione owoce łaski Pana i jeszcze mocniejszego orędownictwa Maryi.
  6. W tym roku Praskie Dni Rodziny odbędą się 16 i 17 czerwca. Wydarzeniu temu towarzyszy konkurs dla małżeństw, którego główną nagrodą jest pielgrzymka do Ziemi Świętej. W tym roku materiałem konkursowym będzie adhortacja papieża Franciszka „Gaudete et exsultate”. Zapraszamy wszystkie małżeństwa do zapoznania się z papieską lekturą i wzięcia udziału w konkursie. W tym celu proszę zabrać karty konkursowe z tyłu kościoła i po ich wypełnieniu dostarczyć je do kancelarii lub zakrystii – najpóźniej do 10 czerwca.
  7. Po Mszach o godz. 9.00 i 10.30 zapraszamy do naszej parafialnej kawiarenki na kawę, herbatę i ciasto.

Zapowiedzi: sakramentalny związek mają zamiar zawrzeć: Łukasz Niedźwiecki i Nicol Różańska – oboje z naszej parafii, Paweł Kruszewski z parafii tutejszej z Agnieszką Krajewską z parafii Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie oraz Paweł Dębowski z parafii Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Warszawie z Joanną Pieczarą z naszej parafii. Są to zapowiedzi drugie.