VII Niedziela Wielkanocna – 13.05.2018 r.

Ogłoszenia na VII Niedzielę Wielkanocną – 13.05.2018 r.

  1. Dziś, w Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego, serdecznie witamy w naszej wspólnocie ks. Romana Rusinka – pallotyna. Dziękujemy mu za głoszone słowo, które ma nas przygotować do spotkania z Matką Bożą Częstochowską w kopii Jej cudownego obrazu. Dziś ks. Roman przemawia na wszystkich Mszach, jutro o godz.: 7.00, 8.00 i 18.00.
  2. Dzisiaj też, po Mszy o godz. 12.00, rozpoczniemy nabożeństwa fatimskie i z figurą Maryi, odmawiając różaniec, przejdziemy procesyjnie po osiedlu
  3. We wtorek 15 maja zapraszamy na powitanie obrazu. Będziemy przed świątynią oczekiwać od 18.30. Prosimy, by zgromadzić się jak najliczniej. Bezpośrednio po uroczystości powitania odbędzie się ok. godz. 19.15 Msza pod przewodnictwem ks. bpa Marka Solarczyka. Po niej czuwanie do wieczora dnia następnego według wyznaczonego programu. Oprócz godzin czuwania szczególnie zapraszamy też na nocną Pasterkę o 24.00, którą odprawi nasz parafianin ks. Łukasz Dzwolak i na Mszę dla chorych z sakramentem namaszczenia o godz. 10.00. Można jeszcze wziąć ulotki z programem peregrynacji i wypisywać intencje na Mszę zbiorową do Matki, którą odprawimy na zakończenie peregrynacji 16 maja w środę o 17.00 i z dobrowolną ofiarą wrzucić do niebieskiej skarbonki. Przypominamy o dekoracji okien i balkonów.
  4. Prosimy też, by we wtorek wieczorem nie zastawiać autami wejścia do kościoła, tak, by pojazd z obrazem Maryi mógł zatrzymać się bezpośrednio przed drzwiami do świątyni.
  5. W środę 16 maja ostatnim punktem programu będzie Msza o godz. 17.00, a po niej pożegnanie obrazu. Tego dnia nie będzie nabożeństwa majowego o 17.30, a Msza parafialna o 18,00 odbędzie się w dolnym kościele – po niej odmówimy litanię loretańską. Kancelaria parafialna w środę będzie czynna tylko do południa.
  6. W piątek 18 maja odbędzie się o 19.00 kolejna Msza św. dla poszukujących drugiej połówki i prawdziwej miłości.
  7. Niedzielą Zesłania Ducha Świętego w przyszłym tygodniu zakończymy okres Wielkanocny. Tego dnia o godz.: 10.30 odbędzie się Msza z udziałem dzieci przeżywających rocznicę swojej I Komunii świętej.
  8. Po Mszach o godz. 9.00 i 10.30 zapraszamy do naszej parafialnej kawiarenki na kawę, herbatę i ciasto. 

Zapowiedzi: sakramentalny związek mają zamiar zawrzeć: Łukasz Niedźwiecki i Nicol Różańska – oboje z naszej parafii, Paweł Kruszewski z parafii tutejszej z Agnieszką Krajewską z parafii Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie oraz Paweł Dębowski z parafii Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Warszawie z Joanną Pieczarą z naszej parafii. Są to zapowiedzi pierwsze.