V Niedziela Wielkanocna – 29.04.2018 r.

Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkanocną – 29.04.2018 r.

  1. Przez cały miesiąc maj, który rozpoczniemy już we wtorek, zapraszamy na nabożeństwa majowe i śpiew Litanii Loretańskiej o godz. 17.30.
  2. W środę 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze św. tego dnia będą w następujących godzinach: 7.00, 8.00, 11.00 (z udziałem żołnierzy AK), 18.00 i 20.00.
  3. W pierwszy piątek miesiąca 4 maja, który zarazem jest wspomnieniem św. Floriana – patrona naszej diecezji, nawiedzimy z komunią, w godzinach przedpołudniowych, naszych chorych.
  4. A w pierwszą sobotę miesiąca, 5 maja, zapraszamy o godz. 10.00 na Mszę i różaniec przebłagalny za zniewagi uczynione Niepokalanemu Sercu Maryi. Tego też dnia o godz. 11.00 odbędą się w seminarium ołtarzewskim święcenia kapłańskie. Ciesząc się z daru 5 nowych kapłanów pallotyńskich, polecajmy ich Bożej łasce i światłu Ducha Świętego.
  5. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 12.00 odbędzie się formacyjne spotkanie mężczyzn wspólnoty Św. Józefa, a wieczorem o 19.00 spotkanie wspólnot Żywego Różańca.
  6. 15 maja we wtorek  przybędzie do nas Matka Boża Częstochowska w kopii Jej cudownego wizerunku. Z tyłu kościoła są małe ulotki z programem peregrynacji. Prosimy byście wzięli je ze sobą do domu. W ramach programu przewidziane jest w nocy czuwanie przed Matką poszczególnymi ulicami. Ufamy, że mieszkańcy zmobilizują się i będą chcieli towarzyszyć Maryi w tych szczególnych godzinach łaski. Są też kartki do intencji na Mszę zbiorową do Matki, którą odprawimy na zakończenie peregrynacji 16 maja w środę o 17.00. Można je wypełnić i z dobrowolną ofiarą wrzucić do niebieskiej skarbonki. Prosimy też o przygotowanie dekoracji okien i balkonów w parafii. Bezpośrednim przygotowaniem duchowym będą mini rekolekcje, które rozpoczną się w niedzielę 13 maja.
  7. Z racji długiego weekendu i przypadających wtedy świąt, 1 i 3 maja nie będzie spowiedzi w ramach stałego konfesjonału w dolnym kościele.