III Niedziela Wielkanocna – 15.04.2018 r.

Ogłoszenia na III Niedzielę Wielkanocną – 15.04.2018 r.

  1. Pod hasłem „Weźmijcie Pismo Święte” w dzisiejszą niedzielę obchodzimy II Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Przedmiotem lektury jest w tym roku List św. Pawła Apostoła do Rzymian. Niedziela Biblijna rozpoczyna X Tydzień Biblijny, a towarzyszy mu hasło związane z rokiem duszpasterskim: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.
  2. Dzisiaj zapraszamy na XIII Marsz Świętości Życia. Rozpoczęcie Mszą o 11.00 w naszej katedrze, a potem wspólny wymarsz na drugą stronę Wisły. Zachęcamy, by pamiętając na słowa Jezusa: „Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych małych, Mnie uczyniliście”, i w czasach diabelskiego wręcz manifestowania cywilizacji śmierci wziąć w nim liczny udział.
  3. W piątek 20 kwietnia odbędzie się o godz. 19.00 kolejna Msza św. dla poszukujących drugiej połówki i prawdziwej miłości.
  4. Klub Sąsiada spod Skaryszewskiej 10 z jego szefową panią Różą Karwecką prosi o internetowe głosowanie w ramach konkursu „Sektor 2017”. Największa liczba oddanych głosów będzie gwarantowała finansowego bonusa dla społeczności lokalnej. Z tyłu na stoliku leżą karteczki ze sposobem głosowania. Zachęcamy do wzięcia udziału.
  5. Niebawem, bo za miesiąc – 15 maja – będziemy gościć w parafii Matkę Bożą Częstochowską w kopii Jej cudownego wizerunku. Chciejmy się dobrze przygotować do tego wydarzenia i już teraz pomyślmy o udekorowaniu  naszych domów – tu szczególna zachęta zwłaszcza dla mieszkańców ul. Skaryszewskiej.
  6. Na pielgrzymkę do Szczyrzyca, Dębowca, Dukli i Kalwarii Pacławskiej w dniach: 27 – 29 kwietnia pozostało jeszcze 6 miejsc. Zapraszamy do wspólnego wyjazdu, a już zapisanych prosimy o uiszczenie pozostałej kwoty do 20 kwietnia. Można też zgłaszać się jeszcze na ogólnopolskie modlitewne czuwanie Odnowy na Jasnej Górze w sobotę 19 maja.
  7. Dzisiaj po Mszach o 9.00 i 10.30 zapraszamy do parafialnej kawiarenki na kawę, herbatę i swojskie ciasta.

Zapowiedzi: Sakramentalny związek mają zamiar zawrzeć Grzegorz Wlazło z Anną Moniką Szeligą – oboje z naszej parafii oraz Paweł Dariusz Krawczyk z parafii tutejszej z Agnieszką Ewą Żwirko – Niwińską z parafii Podwyższenia Krzyża w Warszawie – (zapow. 2-ga).