II Niedziela Wielkiego Postu - 25.02.2018 r.

  1. Serdecznie witamy w parafii dk. Wojciecha Winka z naszego seminarium w Ołtarzewie. Ks. diakon rozpoczyna od dzisiaj praktyki przed święceniami kapłańskimi i pozostanie z nami do końca kwietnia. Otoczcie go swoją życzliwością i modlitwą.
  2. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach dróg krzyżowych w piątki: o 17.00 dla dzieci, o 17.30 dla dorosłych, a o 20.00 dla młodzieży i studentów. W niedziele zaś o 17.30 w nabożeństwach Gorzkich Żali.
  3. Przypominamy o czuwania z piątku na sobotę i zapraszamy na nocną adorację. To dobry sposób, by solidaryzować się z cierpiącym Jezusem i czynić ekspiację za nasze grzechy.
  4. Jak już mówiliśmy, zgodnie z rzymską tradycją kościołów stacyjnych, kolejny już rok na mapie Warszawy pojawiło się 40 świątyń, w których będzie można uzyskać odpust zupełny i każdego dnia od godz. 6.00 do 21.00 intensywniej się modlić. W środę 7 marca kościołem stacyjnym będzie nasza świątynia. Rozpiska wszystkich świątyń wisi gablocie.
  5. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W czwartek będziemy się modlić o powołania kapłańskie i zakonne, w piątek odwiedzimy do południa chorych, a w sobotę o 10.00 odprawimy różaniec i Mszę do Niepokalanego Serca NMP na przebłaganie za grzechy i zniewagi.
  6. Od przyszłej niedzieli – 4 marca – rozpoczną się wielkopostne rekolekcje parafialne w naszej parafii. Poprowadzi je ks. Artur Pająk ze Zgromadzenia Misjonarzy Św. Wincentego a Paulo z kościoła Świętego Krzyża w Warszawie. Zapraszamy do wielkopostnej zadumy i przemiany.
  7. W przyszłą niedzielę na Mszy o 12.00 będziemy się modlić w rocznicę śmierci za naszego byłego prowincjała i budowniczego tego kościła – ks. Henryka Kietlińskiego.
  8. Także w najbliższą niedzielę, po Mszy o 12.00, odbędzie się modlitewno formacyjne spotkanie męskiej wspólnoty Św. Józefa, a o 19.00 wspólnot Żywego Różańca.
  9. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Szczyrzyca, Dębowca, Dukli i Kalwarii Pacławskiej w dniach: 27 – 29 kwietnia. Można zapisywać się w kancelarii parafialnej.
  10. Dzisiaj po Mszach o 9.00 i 11.00 zapraszamy do parafialnej kawiarenki na kawę, herbatę i swojskie ciasta.