I Niedziela Wielkiego Postu - 18.02.2018 r.

 1. Dzisiaj kazania na wszystkich Mszach głosi pallotyn ks. Łukasz Gołaś z Krakowa. Serdecznie witamy go w naszej wspólnocie. Po Mszy można złożyć dobrowolne datki na działalność i organizację naszych mediów, przez które Dobra Nowina będzie docierała do szerszego grona odbiorców.
 2. Dziś też Msza o 10.30 będzie Mszą inicjacyjną dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej – po niej rodziców i dzieci zapraszamy na formacyjne spotkanie.
 3. Od godz. 12.00 w dolnym kościele swoją 4 rocznicę powstania Światowej Róży Różańca będą przeżywali rodzice dzieci uzależnionych i członkowie Stowarzyszenia Karan.
 4. Wielkie Bóg zapłać składamy tym wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Dnia Chorego, a zwłaszcza ofiarodawcom darów dla ks. abpa Mokrzyckiego i dla orkiestry.
 5. W czwartek 22 lutego przypada święto katedry Św. Piotra Apostoła. Tego też dnia odbędzie się u nas o godz. 19.00 kolejny muzyczny wieczór uwielbienia.
 6. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach dróg krzyżowych w piątki: o 17.00 dla dzieci, o 17.30 dla dorosłych, a o 20.00 dla młodzieży i studentów. W niedziele zaś o 17.30 w nabożeństwach Gorzkich Żali.
 7. Podobnie jak w ubiegłych latach zapraszamy w Wielkim Poście na nocne czuwania z piątku na sobotę. Chcemy w ten sposób solidaryzować się z cierpiącym Jezusem, ale też czynić ekspiację za wszystkie nasze grzechy.
 8. Jak już wspominaliśmy ostatnio, zgodnie z rzymską tradycją kościołów stacyjnych, kolejny już rok na mapie Warszawy pojawiło się 40 świątyń, w których będzie można uzyskać odpust zupełny i każdego dnia od godz. 6.00 do 21.00 intensywniej się modlić. W środę 7 marca kościołem stacyjnym będzie nasza świątynia. Rozpiska wszystkich świątyń wisi gablocie.
 9. Informujemy, że wielkopostne rekolekcje parafialne w naszej parafii rozpoczną się od trzeciej Niedzieli Wielkiego Postu – 4 marca, a poprowadzi je – ks. Artur Pająk ze Zgromadzenia Misjonarzy Św. Wincentego a Paulo i kościoła Świętego Krzyża w Warszawie.
 10. Rozpoczęliśmy zapisy na pielgrzymkę do Szczyrzyca, Dębowca, Dukli i Kalwarii Pacławskiej w dniach: 27 -29 kwietnia. Informacje są na stolikach i w kancelarii parafialnej.
 11. Dzisiaj po Mszach o 9.00 i 11.00 zapraszamy do parafialnej kawiarenki na kawę, herbatę i swojskie ciasta.