VI Niedziela zw. - B - 11.02.2018 r.

  1. W dniu dzisiejszym witamy w naszej wspólnocie braci franciszkanów z Krakowa – o. Dariusza Gaczyńskiego i br. Jana Hruszowca. Dziękujemy za ich świadectwo i przybliżenie nam życia błogosławionych Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego. Po Mszach, przy wyjściu z kościoła, można zaopatrzyć się w pamiątki dotyczące błogosławionych.
  2. Dzisiaj o godzinie 12.00 odprawimy Mszę św. z sakramentem namaszczenia chorych. W tym też dniu wprowadzimy do kościoła relikwie błogosławionych: Ks. Jerzego Popiełuszki oraz O. Michała Tomaszka i O. Zbigniewa Strzałkowskiego. Uroczystościom będzie przewodniczył ks. abp Mieczysław Mokrzycki ze Lwowa. Całość będzie transmitowana przez radio Niepokalanów. Uroczystość uświetni Orkiestra Reprezentacyjna Komendy Głównej Policji, która po Mszy wykona jeszcze koncert. Potem zapraszamy do salek na klasztorny bigos i herbatę.
  3. 14 lutego przypada Środa Popielcowa i początek Wielkiego Postu. Msze z posypywaniem głów popiołem, na znak pokuty i umartwienia, będą odbywały się w porządku tygodniowym, z dodatkowymi Mszami o godz. 16.00 i 20.00. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły – tzw. ilościowy i jakościowy. W środę zaczyna się także tydzień modlitw o trzeźwość narodu.
  4. W piątek 16 marca rozpoczniemy wielkopostne nabożeństwa dróg krzyżowych: o 17.00 dla dzieci, o 17.30 dla dorosłych, a o 20.00 dla młodzieży i studentów i chętnych. Od niedzieli zaś 18 lutego o 17.30 nabożeństwa Gorzkich Żali.
  5. W przyszłą niedzielę 18 lutego kazania na wszystkich Mszach będzie głosił pallotyn ks. Łukasz Gołaś na temat pallotyńskiego Radia Pallotti FM, Msza o 10.30 będzie Mszą inicjacyjną dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej, a od 12.00 w dolnym kościele swoją 4 rocznicę powstania Światowej Róży Różańca będą przeżywali rodzice dzieci uzależnionych i członkowie Stowarzyszenia Karan – więcej na plakatach.
  6. Wraz z rozpoczęciem Wielkiego Postu rusza po raz kolejny inicjatywa 40 kościołów stacyjnych w Warszawie. Będą one od godz. 6.00 do 21.00 miejscem pielgrzymek i intensywnej modlitwy w wyznaczonym dniu – podobnie jak w Rzymie. Nasz kościół będzie miał ten przywilej w środę 7 marca. Plan wszystkich kościołów stacyjnych wisi w gablocie.