IV Niedziela zw. - B - 28.01.2018 r.

  1. Dzisiaj Msza o 10.30 będzie Mszą inicjacyjną dla kandydatów do I Komunii świętej. Po niej spotkanie formacyjne dla dzieci i rodziców w salkach, a w ramach parafialnej kawiarenki spotkanie z prawnikiem na temat praw pacjenta.
  2. Dzisiaj też, po Mszy wieczornej o 18.00, wystąpi sekstet wokalny Sarabanda z koncertem kolęd polskich i z innych krajów świata.
  3. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W czwartek będziemy się modlić o powołania kapłańskie i zakonne, w piątek odwiedzimy do południa chorych, a w sobotę o 10.00 odprawimy różaniec i Mszę do Niepokalanego Serca NMP na przebłaganie za grzechy i zniewagi.
  4. W piątek 2 lutego będziemy obchodzić święto Ofiarowania Pańskiego; jest to jednocześnie Dzień Życia Konsekrowanego. Zachęcamy w tym dniu do modlitwy za osoby Bogu poświęcone i do ofiar, które będziemy składać na zakony klauzurowe. Msze święte jak w tygodniu z dodatkową Mszą o godz. 20.00. Wraz z tym dniem zniknie z naszego kościoła bożonarodzeniowy wystrój i zakończymy okres śpiewania kolęd. Już teraz zapraszamy chętnych panów do zaangażowania się po ostatniej Mszy w rozbieranie szopki i choinek.
  5. W sobotę 3 lutego odbędzie się dzień wspólnoty parafialnych kręgów Oazy Rodzin. Zapraszamy do salek na 16.00, a potem na Mszę św. o godz. 18.00.
  6. W przyszłą niedzielę 4 lutego będziemy gościć przedstawiciela Fundacji Osobom Niepełnosprawnym „Filantrop”. Po Mszach będzie można wesprzeć ich dzieła miłosierdzia wrzucając dobrowolne datki do skarbonki.
  7. Z tyłu na stoliku leży kolejny list do parafian i przyjaciół naszej parafianki Marty, która w zeszłym roku wyjechała jako wolontariuszka na misje do Japonii. List można sobie zabrać do domu.
  8. Dzisiaj po Mszach o 9.00 i 10.30 zapraszamy na kawę, herbatę i ciasto do naszej parafialnej kawiarenki.

Zapowiedzi:Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć Łukasz Paweł Wojtczak
z Anetą Elżbietą Witkowską – oboje z naszej parafii. (zapowiedź 2-ga)