III Niedziela zw.- Św. W. Pallottiego - 21.01.2018 r.

  1. Dziś przeżywamy odpust parafialny i polecamy się opiece Św. Wincentego Pallottiego. Główną Mszę odpustową odprawi o godz. 12.00 ks. prowincjał Zenon Hanas, a uświetni ją chór Bazyliki Św. Krzyża w Warszawie Sursum Corda. Po Mszy odbędzie się jeszcze koncert chóru sponsorowany przez Praskie Centrum Promocji Kultury.
  2. W przyszłą niedzielę Msza o 10.30 będzie Mszą inicjacyjną dla kandydatów do I Komunii świętej. Po niej spotkanie formacyjne dla dzieci i rodziców w salkach, a w ramach parafialnej kawiarenki spotkanie z prawnikiem na temat praw pacjenta.
  3. Także w przyszłą niedzielę, po Mszy wieczornej o 18.00, wystąpi sekstet wokalny Sarabanda z koncertem kolęd polskich i z innych krajów świata.
  4. Do naszej wspólnoty na Skaryszewskiej dołączył ostatnio ks. Piotr Czaja – pallotyn. W ramach wyznaczonych zadań i prac będzie pomagał nam także w parafii. Cieszymy się z daru jego obecności i polecamy waszej modlitwie i łasce Najwyższego.
  5. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską. W przyszłą niedzielę postaramy się ją podsumować i zrobić z niej krótkie sprawozdanie.
  6. W nocy z 17 na 18 stycznia 2018 roku zmarł nagle w domu parafialnym parafii Św. Patryka na Gocławiu, jej wieloletni proboszcz, budowniczy, ks. prałat Wojciech Zdziebłowski. Księdza Wojciecha obejmujmy swoją modlitwą. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w parafii Św. Patryka przy ul. Rechniewskiego 14. Dzisiaj, w niedzielę,  Msza żałobna o godz. 20.00, jutro – w poniedziałek 22 stycznia Msza pogrzebowa o godz. 11.00, a po niej przewiezienie ciała na Cmentarz Bródnowski i złożenie w grobie rodzinnym.

Zapowiedzi:Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć Łukasz Paweł Wojtczak
z Anetą Elżbietą Witkowską – oboje z naszej parafii. (zapowiedź 1-sza)