Niedziela Świętej Rodziny 31.12.2017 r.

 1. Dzisiaj przypada Niedziela Świętej Rodziny i zarazem ostatni dzień Starego Roku. Zapraszamy na nabożeństwo końcoworoczne o godz. 17.30.
 2. Jeszcze raz dziękujemy za wigilijną akcję pomocy ubogim. Przygotowane przez Was paczki w liczbie ok. 140-u zostały rozwiezione do naszych potrzebujących. W ich imieniu, wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy też za wszystkie datki złożone na wigilię dla bezdomnych, za ciasta, dostarczone pierogi. Szczególne dzięki dla wszystkich wolontariuszy, którzy poświęcili swój czas, by dotrzeć do najbiedniejszych i posługiwać na wigilii. Niech Pan wynagrodzi waszą wrażliwość miłosierdzia.
 3. Jutro 1 stycznia przypada Nowy Rok i zarazem Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Tych, którzy nie chcą przeżywać tego czasu w rytmach tanecznych, zapraszamy na Mszę o północy. Pozostałe Msze noworoczne jak w każdą niedzielę, lecz bez godz. 7.30.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca stycznia. W Czwartek będziemy się modlić o powołania kapłańskie i zakonne, a w piątek do południa odwiedzimy naszych chorych.
 5. W najbliższą – pierwszą sobotę miesiąca – 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Na wszystkich Mszach, odbywających się w porządku niedzielnym będziemy święcić kredę i kadzidło. Po Mszy o 10.30 będzie jeszcze dodatkowy różaniec przebłagalny za grzechy i zniewagi uczynione Niepokalanemu Sercu Maryi.
 6. W uroczystość Trzech Króli, o godz. 19.00 odbędzie się Koncert Bożonarodzeniowy sponsorowany przez Burmistrza Dzielnicy Praga Południe,  zatytułowany: „Najpiękniejsze Kolędy Polskie”, w wykonaniu Andrzeja Batora i Symfoników Warszawskiej Orkiestry „Sonata”.
 7. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego. Tego dnia po mszy o 10.30 dzieci wystawią jasełka, a o godz. 19.00 w salkach odbędzie się formacyjne spotkanie wspólnot różańcowych.
 8. Porządek wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu jest następujący:

  2 stycznia (wtorek) -     ul. Targowa 15

  3 stycznia (środa) -       ul. Zamoyskiego  49, ul. Zamoyskiego 43, ul. Lubelska 30/32

  4 stycznia (czwartek)ul. Zamoyskiego 45A, 47, 47A, 51A, 53

  5 stycznia (piątek) -      ul. Lubelska 5/7 i23

   

 9. Przypominamy, że w dniach kolędowych na Mszach wieczornych o 18.00 nie spowiadamy, a kapłani w kancelarii przyjmują w poniedziałki i środy tylko od 9.00 do 12.00.