IV Niedziela Adwentu – B – 24.12.2017 r.

 1. Dziś – w 4 Niedzielę adwentu – Msze do godz. 16.00 włącznie. Do tej też godziny spowiadamy. Wszystkich natomiast zapraszamy na godz. 24.00 na Pasterkę, a po niej na wspólne kolędowanie z duszpasterzami.
 2. Jutro – 25 grudnia, w Poniedziałek Narodzenia Pańskiego, nie będzie Mszy o godz. 7.30. Pozostałe bez zmian. W drugi dzień Świąt – we wtorek 26 grudnia – we wspomnienie Św. Szczepana, Msze jak w każdą niedzielę. W Boże Narodzenie i w Św. Szczepana nie będziemy spowiadać.
 3. Dziękujemy za wigilijną akcję pomocy ubogim. Przygotowane przez Was paczki w liczbie ok. 140-u zostały rozwiezione do naszych potrzebujących. W ich imieniu, wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy też za wszystkie datki złożone na wigilię dla bezdomnych, za ciasta, dostarczone pierogi. Szczególne dzięki dla wszystkich wolontariuszy, którzy poświęcili swój czas, by dotrzeć do najbiedniejszych i posługiwać na wigilii. Niech Pan wam wynagrodzi.
 4. Wizytę duszpasterską, ze względu na wczesny termin ferii, rozpoczniemy w tym roku, zaraz po Świętach – w środę 27 grudnia. Przychodzimy do domów z modlitwą i błogosławieństwem, które mają chronić mieszkańców w Nowym Roku. Na stole powinny znajdować się: krzyż, świeca, Pismo Święte, woda święcona i kropidło. Z wizytą wiążę się tradycja składania datków na kościół – wszystkie są zawsze inwestowane w świątynię. Kolędę będziemy rozpoczynać od godz. 16.30, a w soboty od godz. 11.00. Porządek w tygodniu jest następujący:

  27 grudnia (środa)        - ul. Zamoyskiego 25, 27, 29

  28 grudnia (czwartek) - ul. Sprzeczna 6, 8, ul. Kijowska, ul. Targowa 17

  29 grudnia (piątek)       - ul. Targowa 12

  30 grudnia (sobota)      - ul. Targowa 22, ul. Mackiewicza

 5. W dniach kolędowych na Mszach wieczornych o 18.00 nie będziemy spowiadać, a kapłani w kancelarii będą przyjmować w poniedziałki i środy tylko od 9.00 do 12.00.
 6. Przyszła niedziela 31 grudnia, to Niedziela Świętej Rodziny i zarazem ostatni dzień Starego Roku. Zapraszamy szczególnie na nabożeństwo końcoworoczne o godz. 17.30.
 7. W naszej kancelarii są jeszcze dostępne opłatki. Świec Wigilijnej Pomocy Dzieciom już nie posiadamy.