III Niedziela Adwentu – B – 17.12.2017 r.

 1. Rozpoczyna się ostatni tydzień rorat. Dzieci zapraszamy w poniedziałek, środę i piątek na godz. 6.00. Prosimy aby dzieci przynosiły lampiony i serduszka z dobrymi uczynkami. Po Mszy św. roratniej dzieci zapraszamy do kawiarenki na słodką bułkę, herbatę i kakao, a rodziców na kawę.
 2. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 10.30 swoje spotkanie formacyjne będą miały dzieci rocznicowe i komunijne oraz rodzice dzieci komunijnych.
 3. Tacę z dzisiejszej niedzieli – 17 grudnia – przeznaczymy w całości na wigilię dla bezdomnych i ubogich, która odbędzie się w piątek 22 grudnia o godz. 15.00. Dziękujemy za ofiarność. Tak jak co roku prosimy też o dar ciast, które ubogim moglibyśmy dołożyć do menu wigilijnego stołu.
 4. Od środy 20 grudnia rozpoczniemy całodniowe przedświąteczne dyżury w konfesjonałach – od godz. 6.00 do 18.30. Prosimy nie odkładać sakramentu na ostatni moment.
 5. Od czwartku wieczora przeniesiemy się z liturgią do dolnego kościoła, ze względu na przygotowanie świątecznych dekoracji w górnym.
 6. W piątek 22 grudnia o godz. 19.00 odbędzie się kolejny muzyczny wieczór uwielbienia połączony z adoracją Najświętszego Sakramentu.
 7. W tym roku wigilia – 24 grudnia – przypada w niedzielę. Tego dnia nie będzie Mszy o godz. 18.00 i 20.00, a pozostałe będą w dolnym kościele. Wszystkich natomiast zapraszamy na Pasterkę o północy. Po Pasterce, podobnie jak w minionych latach, przewidujemy jeszcze wspólne kolędowanie.
 8. W pierwszy dzień Świąt, w poniedziałek 25 grudnia, nie będzie Mszy o godz. 7.30. W drugi dzień Świąt – we wtorek 26 grudnia – przypada wspomnienie Św. Szczepana. Msze tego dnia jak w każdą niedzielę. W Boże Narodzenie i w Św. Szczepana nie będziemy spowiadać.
 9. Wizytę duszpasterską, ze względu na wczesny termin ferii, rozpoczniemy w tym roku, zaraz po Świętach – w środę 27 grudnia. Pragniemy z modlitwą i błogosławieństwem dotrzeć do wszystkich domów, mieszkań i osób.
 10. W zeszłą niedzielę rozpoczęliśmy akcję: „Paczka miłosierdzia”. Pozostało jeszcze kilka kółek do rozlosowania. Prosimy o wrażliwość miłosierdzia, przygotowanie paczek ubogim i dostarczenie ich najpóźniej do środy. Bardzo ważne, by kółeczko z numerkiem znalazło się z powrotem na paczce, bo pod numerkiem umieszczonym na nim kryje się konkretna osoba. Prosimy też, by do paczek nie wkładać łatwo psujących się produktów ani pieniędzy.
 11. W naszej kancelarii są dostępne opłatki i świece Wigilijnej Pomocy Dzieciom. Zachęcamy do nabywania.
 12. Po Mszach o 9.00 i 10.30 zapraszamy do kawiarenki parafialnej na kawę, herbatę i ciasto.