II Niedziela Adwentu – B – 10.12.2017 r.

 1. Przez cały Adwent zapraszamy na Msze św. roratnie na godz. 6.00. Roraty dla dzieci odprawiamy
  w poniedziałki, środy i piątki o godz. 6.00. Prosimy aby dzieci przynosiły lampiony i serduszka
  z dobrymi uczynkami. Po Mszy św. roratniej dzieci zapraszamy do kawiarenki na słodką bułkę, herbatę i kakao, a rodziców na kawę.
 2. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 10.30 dzieci będą miały w salkach spotkanie ze św. Mikołajem Zainteresowanych rodziców prosimy o zgłaszanie się do siostry Marii lub pani Anety.
 3. Także dzisiaj, o godz. 19.00, odbędzie się koncert adwentowy chóru Ab Imo Pectore zatytułowany: „O Magnum misterium”.
 4. We wtorek 12 grudnia, od 15.00 do 16.30 będzie przy kancelarii urzędował prawnik. Zapraszamy na darmowe porady.
 5. Tacę z przyszłej niedzieli – 17 grudnia – przeznaczymy w całości na wigilię dla bezdomnych i ubogich, która odbędzie się u nas 22 grudnia o godz. 15.00. Już teraz prosimy o ofiarność.
 6. W naszej kancelarii są dostępne opłatki i świece Wigilijnej Pomocy Dzieciom. Zachęcamy do nabywania.
 7. Od dzisiaj rozpoczynamy akcję: „Paczka miłosierdzia”. Po każdej Mszy można odpiąć losowo jedno kółeczko i przygotować paczkę dla konkretnej osoby. Największą wygraną będzie radość, szczęście i wdzięczność osób obdarowanych. Bardzo prosimy, by dostarczyć paczki do zakrystii lub kancelarii najpóźniej do przyszłej niedzieli, tak byśmy przed Świętami zdążyli przekazać je potrzebującym. Bardzo ważne, by kółeczko z numerkiem znalazło się z powrotem na paczce, bo pod numerkiem umieszczonym na nim kryje się konkretna osoba. Prosimy, by do paczki nie wkładać łatwo psujących się produktów ani pieniędzy.
 8. Papież Franciszek przyjął rezygnację arcybiskupa Henryka Hosera, który ukończywszy 75 lat przeszedł na emeryturę. 8 grudnia diecezję warszawsko-praską przejął dotychczasowy koadiutor biskup Romuald Kamiński. Obydwu pasterzy polecajmy mocy Ducha Świętego i pamiętajmy o nich w modlitwie.
 9. Po Mszach o 9.00 i 10.30 zapraszamy do kawiarenki parafialnej na kawę, herbatę i ciasto.
 10. Ks. proboszcz rozpoczął od dzisiaj adwentowe rekolekcje ewangelizacyjne w Chotomowie i prosi o modlitwę w ich intencji.