I Niedziela Adwentu – B – 02.12.2017 r.

 1. Dzisiaj I Niedziela Adwentu. Rozpoczął się czas radosnego oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa oraz przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego. Dziś też rozpoczęliśmy adwentowe rekolekcje. Witamy w naszej parafii Ks. Jerzego Bieńkowskiego – pallotyna z Częstochowy. Cieszymy się z daru jego obecności i powierzamy waszej modlitwie i opiece Ducha Świętego. Dziś nauki na wszystkich Mszach, a od jutra do środy włącznie o godz. 8.00, 15.00, 18.00 i 20.00. Dzieci będą miały swe nauki podczas rorat o godz. 6.00 w poniedziałek i środę. W czasie rekolekcji w poniedziałek i wtorek tacę będziemy zbierać na ubogich naszej parafii, a ostatniego dnia taca będzie wyrazem wdzięczności i wsparciem dla rekolekcjonisty i dla spraw, którym przewodzi i patronuje.
 2. Dzisiaj po Mszy o 12.00 odbędzie się modlitewno – formacyjne spotkanie męskiej wspólnoty Św. Józefa, o 15.00 spotkanie uczestników pielgrzymki do Wilna, a o godz. 19.00 członków wspólnot Żywego Różańca.
 3. Zakończyliśmy listopadową modlitwę za zmarłych. Wielkie dzięki dla tych, którzy się w nią włączyli wypisując swoich zmarłych na kartkach. Dziękujemy też za ofiary złożone przy tej okazji.
 4. Przez cały Adwent zapraszamy na Msze św. roratnie na godz. 6.00. Roraty dla dzieci będziemy odprawiać w poniedziałki, środy i piątki o godz. 6.00. Prosimy aby dzieci przynosiły lampiony i serduszka z dobrymi uczynkami. Po Mszy św. roratniej dzieci zapraszamy do kawiarenki na słodką bułkę, herbatę i kakao, a rodziców na kawę.
 5. 8 grudnia – w piątek – przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Chciejmy szczególnie tego dnia uczcić naszą Matkę – Msze tak jak w tygodniu.
 6. W sobotę 9 grudnia o godz. 18.00, odbędzie się kolejna Msza św. z modlitwą o uzdrowienie.
 7. Zgodnie z tradycją naszej parafii dzieci co roku spotykają się ze św. Mikołajem. W tym roku chcemy go zaprosić w przyszłą niedzielę – 10 grudnia – po Mszy świętej o godz. 10.30. Zainteresowanych rodziców prosimy o zgłaszanie się do nas do zakrystii po Mszach lub do siostry Małgorzaty.
 8. Także w przyszłą niedzielę, odbędzie się o godz. 19.00 koncert adwentowy chóru Ab imo pectore zatytułowany: „O Magnum misterium”.
 9. Dzielnica Praga-Południe zainicjowała konsultacje społeczne dotyczące powstania centrum lokalnego na terenie dawnego bazarku Rogatka. Ich celem jest poznanie potrzeb i pomysłów mieszkańców wobec przyszłego funkcjonowania tej przestrzeni. Więcej informacji na ten temat w gablocie parafialnej przed kościołem.

 10. W naszej kancelarii są już dostępne opłatki wigilijne. Zachęcamy do nabywania. W najbliższym czasie dostarczymy też świece Wigilijnej Pomocy Dzieciom.
 11. Po Mszach o 9.00 i 10.30 zapraszamy do kawiarenki parafialnej na kawę, herbatę i ciasto. Niestety zapowiadane na dzisiaj spotkanie z kosmetologiem nie dobędzie się z powodu choroby dziecka prelegentki.