Niedziela Chrystusa Króla – 26.11.2017 r.

 1. Dzisiaj przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. To także dzień odpustu
  w naszym kościele oraz patronalne święto Warszawskiej Prowincji Pallotynów. Mszy św. o godz. 12.00 będzie przewodniczył ks. koadiutor bp. Romuald Kamiński. Po Mszy uczestników liturgii zapraszamy do salek na dobry bigos, kawę i herbatę.
 2. Z dniem dzisiejszym związany jest także przywilej udzielenia odpustu zupełnego tym wiernym, którzy odmówią publicznie akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.
 3. Jutro w naszej katedrze odbędzie się o godz. 11.00 uroczysta Msza z okazji 75 rocznicy urodzin ks. abpa Henryka Hosera. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za Jubilata.
 4. W najbliższy wtorek – 28 listopada – przy naszej kancelarii, od 18.00 do 19.30, będzie dyżurował prawnik. Zapraszamy na darmowe porady.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca grudnia. W piątek odwiedzimy do południa chorych, a w sobotę o godz. 10.00 odbędzie się różaniec i Msza przebłagalna do Niepokalanego serca Maryi, za wszystkie zniewagi Jej uczynione.
 6. Przyszła niedziela – 3 grudnia – będzie już pierwszą niedzielą adwentu i zarazem początkiem rekolekcji parafialnych. Poprowadzi je ks. Jerzy Bieńkowski – pallotyn z Częstochowy. Zarezerwujmy sobie czas na adwentowe ćwiczenia duchowe, a ks. Jerzego polecajmy Bożej opiece i prowadzeniu Ducha Świętego.
 7. W niedzielę rekolekcyjną, w ramach kawiarenki, po mszy o 10.30 zapraszamy na spotkanie z kosmetologiem, który będzie mówił na temat sekretów urody. Po Mszy św. o 12.00 swoje spotkania formacyjne będzie miała męska wspólnota św. Józefa, a wieczorem o 19.00 członkowie wspólnot żywego różańca.
 8. Także w przyszłą niedzielę, o godz. 15.00 odbędzie się w salkach spotkanie uczestników pielgrzymki do Wilna.
 9. Dziś po Mszach o godz. 9.00 i 10.30 zapraszamy do kawiarenki parafialnej na dobre ciasto, kawę i herbatę.