30 Niedziela zwykła - 29.10.2017 r.

  1. We wtorek kończymy modlitwę różańcową w intencjach fatimskich powierzonych nam w październiku. Od środy – 1 listopada codzienny różaniec o godz. 17.30 i Mszę o godz. 18.00 będziemy odprawiać za zmarłych poleconych nam w wypominkach. Z tyłu kościoła przygotowane są koperty z kartkami. Proszę je zabrać, wypełnić i wraz z jakąś ofiarą złożyć do niebieskiej skarbonki albo na tacę.
  2. Dziś o godz. 19.00 w salkach swoje spotkanie formacyjne będą mieli kandydaci do bierzmowania i ich rodzice. Obecność obowiązkowa. Sakramentu bierzmowania udzieli ks. bp Marek Solarczyk w niedzielę 12 listopada na Mszy o godz. 12.00.
  3. W Wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych, czyli we wtorek 31 października, zapraszamy na czuwanie modlitewno – uwielbieniowe zatytułowane: „Noc Wszystkich Świętych”. Rozpocznie się ono o godz. 21.00 Maryjnym Apelem, a zakończy Mszą świętą o północy i wspólną agapą. Zachęcamy, by w miarę możliwości ubrać się na biało.
  4. Msze święte 1 listopada – w Uroczystość Wszystkich Świętych – będą odprawiane w porządku niedzielnym. We wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, w czwartek – 2 listopada – Msze tak jak w tygodniu.
  5. W dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać dla zmarłych w czyśćcu cierpiących odpust zupełny. Warunkiem jest czyste sumienie, pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie za zmarłych Ojcze nasz i Wierzę w Boga.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota listopada. W czwartek będziemy się modlić o powołania kapłańskie i zakonne, w piątek odwiedzimy chorych, a sobotę o 10.00 odprawimy Mszę i różaniec przebłagalny do Niepokalanego Serca Maryi za nasze ludzkie grzechy i zniewagi.
  7. W piątek 3 listopada o godz. 15.00 podczas uroczystej liturgii w kościele Św. Stanisława Kostki na Żoliborzu odbierzemy dla naszej parafii relikwie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Zapraszamy do udziału w tym modlitewnym wydarzeniu.
  8. W przyszłą niedzielę 5 listopada, po Mszy o godz. 10.30, prawnik zaprezentuje wykład  na temat zagrożeń, jakie mogą spotkać  nas w codziennym życiu, w tym związanych z oszustwami „na wnuczka, na policjanta czy administratora”, a o godz. 19.00 w salkach, swoje formacyjne spotkanie będą mieli członkowie naszych Róż różańcowych. Zapraszamy.
  9. Dziś po Mszach o godz. 9.00 i 10.30 zapraszamy do kawiarenki parafialnej na dobre ciasto, kawę i herbatę.
  10. Z kolei 14 listopada, we wtorek, od godz. 15.00 do 16.30 będzie można skorzystać z darmowej porady prawnika przy naszej kancelarii parafialnej.