29 Niedziela zwykła - 22.10.2017 r.

  1. W zeszłą niedzielę naszym klerykom udało się zebrać do puszek na seminarium ołtarzewskie 3472 zł., 3 euro i 1 dolara. Ks. Rektor z alumnami składają za te dary serdeczne Bóg zapłać. Z naszego seminarium przyszedł list z podziękowaniami.
  2. W dniu wczorajszym 5 naszych alumnów otrzymało święcenia w stopniu diakonatu. Wyświęconych polecamy waszej modlitwie.
  3. Dziś o godz. 19.00, odbędzie się kolejny muzyczny wieczór uwielbienia. Zapraszamy do adorowania i wielbienia Pana Boga śpiewem.
  4. Jutro – w poniedziałek 23 listopada – Mszy o godz. 8.00 przewodniczył będzie gość naszego domu kard. Robert Sarah – Prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów z Watykanu. Z tej racji Msza o 8.00 będzie w górnym kościele.
  5. Już niebawem kończymy modlitwę różańcową w intencjach fatimskich powierzonych nam w październiku. Od 1 listopada codzienny różaniec o godz. 17.30 i Mszę o godz. 18.00 będziemy odprawiać za zmarłych poleconych nam w wypominkach. Z tyłu kościoła przygotowane są koperty z kartkami. Proszę je zabrać, wypełnić i wraz z jakąś ofiarą złożyć do niebieskiej skarbonki albo na tacę. Wszyscy bliscy zmarli czekają na naszą modlitwę.
  6. Dziś po Mszach o godz. 9.00 i 10.30 zapraszamy do kawiarenki parafialnej. Jak już wspominaliśmy, w ramach projektu kawiarnianego, co jakiś czas będziemy proponowali różne tematy – nie koniecznie religijne. I tak 5 listopada prawnik zaprezentuje wykład na temat zagrożeń, jakie mogą spotkać nas w codziennym życiu, w tym związanych z oszustwami „na wnuczka, na policjanta czy administratora”. W ramach kolejnych spotkań w klubokawiarni planujemy spotkanie z kosmetologiem na temat sekretów urody, a kolejne z prawnikiem na temat praw pacjenta.
  7. Kolejną propozycją są darmowe porady prawników przy naszej kancelarii parafialnej. Pierwszy dyżur będzie 14 listopada od godz. 15.00, drugi 28 listopada od godz. 18.00.
  8. 3 listopada o godz. 15.00 podczas uroczystej liturgii w kościele Św. Stanisława Kostki na Żoliborzu odbierzemy dla naszej parafii relikwie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Już teraz zapraszamy do udziału w tym modlitewnym wydarzeniu.
  9. Za jedyne symboliczne 4 zł. można zabrać do domu książkę zatytułowaną: „Wszystko o objawieniach z Fatimy”. Jest to syntetyczne kompendium wydane z okazji 100-lecia objawień. Warto więc mieć u siebie taką pozycję.