28 Niedziela zwykła - 15.10.2017 r.

  1. Dzisiejsza niedziela 15 października jest u nas tzw. Niedzielą Seminaryjną. Kazania ze świadectwami składają na wszystkich Mszach nasi klerycy. Serdecznie witam ich razem z prefektem ks. Krzysztofem Wernickim, polecając Bożej opiece i światłu Ducha Świętego. Po każdej Mszy zaś można wesprzeć finansowo ołtarzewskie seminarium.
  2. Dzisiaj, po Mszy o godz. 10.30, odbędzie się w salkach spotkanie z dziećmi, które będą się przygotowywały do przeżycia rocznicy swojej Pierwszej Komunii oraz z ich rodzicami. Na spotkanie zapraszamy też starsze dzieci – od 4 kl. wzwyż. Pragniemy zaproponować im całoroczną formację, by tworzyć tu prawdziwą wspólnotę Dzieci Bożych.
  3. Dziś też, po Mszy zaś o godz. 12.00, odbędzie się ostatnia w tym roku uroczystość fatimska z różańcem i procesją maryjną po osiedlu.
  4. Z okazji Dnia Papieskiego w zeszłą niedzielę udało nam się zebrać do puszek 1336 zł. i 20 Euro. Za datki składamy serdeczne Bóg zapłać.
  5. Z racji października codzienny różaniec i Msza wieczorna są odprawiane w intencjach ofiarowanych pani Fatimskiej. Zachęcamy, by wraz z dobrowolną ofiarą składać je do niebieskiej skarbony, bądź na tacę. Dzieci swój różaniec mają w piątki i soboty o 17.30 oraz w niedzielę po Mszy o 10.30.
  6. Dziś po Mszach o godz. 9.00 i 10.30 rusza nasza kawiarenka parafialna. Chcemy w najbliższym czasie zmodyfikować jej działanie i poszerzyć horyzonty tworząc klubokawiarnię. W ramach tego projektu, co jakiś czas będziemy proponowali różne tematy – nie koniecznie religijne. I tak 5 listopada prawnik zaprezentuje wykład  na temat zagrożeń, jakie mogą spotkać  nas w codziennym życiu, w tym związanych z oszustwami „na wnuczka, na policjanta czy administratora”. W ramach kolejnych spotkań w klubokawiarni planujemy spotkanie z kosmetologiem na temat sekretów urody, a kolejne z prawnikiem na temat praw pacjenta. Być może uda się też stworzyć Filmowy Klub Dyskusyjny. Jesteśmy także otwarci na propozycję tematów z waszej strony.
  7. Kolejną propozycją są darmowe porady prawników przy naszej kancelarii parafialnej. Pierwszy dyżur będzie 14 listopada od godz. 15.00, drugi 28 listopada od godz. 18.00.