27 Niedziela zwykła - 08.10.2017 r.

  1. Dzisiaj w całej Polsce przeżywamy kolejny Dzień Papieski. Po wszystkich Mszach można składać dobrowolne datki na Dzieło Tysiąclecia i naukę dla zdolnej młodzieży, budując tym samym żywy pomnik Janowi Pawłowi II.
  2. Dzisiaj też, w naszym kościele, odbędzie się między 14.00 a 16.00 dzień skupienia dla Pallotyńskich Współpracowników misyjnych. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką misyjną.
  3. Z racji października codzienny różaniec i Msza wieczorna są odprawiane w intencjach ofiarowanych pani Fatimskiej. Zachęcamy, by wraz z dobrowolną ofiarą składać je do niebieskiej skarbony, bądź na tacę. Dzieci swój różaniec mają w piątki i soboty o 17.30 oraz w niedzielę po Mszy o 10.30.
  4. W sobotę 14 października wyruszy spod naszego kościoła zapowiadana pielgrzymka do Wilna. Wyjazd o godz. 4.30. Prosimy, by nikt nie zaspał.
  5. Także w sobotę, o godz. 18.00, odbędzie się kolejna Msza św. z modlitwą o uzdrowienie. Zachęcamy, by przychodzić do Jezusa ze swoimi bólami, cierpieniami i słabościami.
  6. Przyszła niedziela 15 października będzie u nas tzw. Niedzielą Seminaryjną. Kazania ze świadectwami będą składali na wszystkich Mszach nasi klerycy. Po Mszach zaś będzie można wesprzeć finansowo ołtarzewskie seminarium.
  7. Także w przyszłą niedzielę, po Mszy o godz. 10.30, odbędzie się w salkach spotkanie z dziećmi, które będą się przygotowywały do przeżycia rocznicy swojej Pierwszej Komunii oraz z ich rodzicami. Na spotkanie zapraszamy też starsze dzieci – od 4 kl. wzwyż. Pragniemy zaproponować im całoroczną formację, by tworzyć tu prawdziwą wspólnotę Dzieci Bożych.
  8. Po Mszy zaś o godz. 12.00 odbędzie się w przyszłą niedzielę ostatnia w tym roku uroczystość fatimska z różańcem i procesją maryjną po osiedlu.
  9. Bardzo chcemy, by głównie dla celów integracyjnych, mogła działać nasza niedzielna kawiarenka parafialna. Potrzeba jednak grona chętnych, którzy byliby w stanie zasilić ją raz na jakiś czas dobrym, domowym ciastem i swoją obecnością. Chętnych prosimy o zgłaszanie się  po Mszach do zakrystii.