24 Niedziela zwykła - 17.09.2017 r.

  1. Dzisiaj po Mszy o godz. 10.30 odbędzie się w salkach spotkanie z kandydatami do I Komunii świętej i ich rodzicami. Przy okazji witamy s. Marię – pallotynkę, którą będzie zajmowała się formacją dzieci.
  2. Po Mszy zaś o godz. 12.00 odbędzie się dzisiaj nabożeństwo fatimskie z Różańcem i procesją maryjną po osiedlu.
  3. W piątek 22 września przypada kolejna rocznica śmierci ks. Feliksa Folejewskiego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na Mszy o godz. 18.00. A po tej Mszy, o godz. 19.00 odbędzie się kolejny muzyczny Wieczór Uwielbienia, który potrwa do godz. 21.00.
  4. Rusza kolejna obywatelska inicjatywa ustawodawcza: „Zatrzymaj aborcję”. Zachęcamy do składania podpisów, by ratować najbardziej niewinne istoty. Karty i długopisy wyłożone są z tyłu na stoliku.
  5. Dziś przy wyjściu można zabrać koperty z kartkami na intencje do Pani Fatimskiej. W roku setnej rocznicy objawień Maryi, zachęcamy do tej modlitwy, którą Niebieska Pani dała nam jako oręż przeciwko wpływom złego ducha i sposób na Bożą łaskę. Od pierwszego więc października Mszę wieczorną i różaniec będziemy odmawiać w podanych nam intencjach do Matki Bożej. Kartki z intencjami i dobrowolnymi ofiarami można składać w kopertach do niebieskiej skarbonki, bądź na tacę podczas niedzielnych Mszy.
  6. We wtorek 26 września rozpoczną się o godz. 19.00 Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy. Spotkania Ewangelizacyjne będą odbywać się przez 10 wtorków z kolei. Zaproszeni są wszyscy, którzy chcą zbudować lub umocnić swoją wiarę i więź z Jezusem.
  7. 7 października, w pierwszą sobotę miesiąca i we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, odbędzie się wielka modlitwa na granicach Polski. Udział w niej potwierdziło 21 diecezji granicznych, w których zostało wyznaczone 300 kościołów stacyjnych, gdzie udadzą się wierni na modlitwę. Zapisy i wybór miejsca można dokonać na stronie: www.rozaniecdogranic.pl. Głównym założeniem wydarzenia jest otoczenie całej naszej Ojczyzny różańcem, by chronić ją przed agresją, bezbożnictwem i islamizacją.
  8. Można jeszcze zapisywać się na dwudniową pielgrzymkę do Wilna, Trok i Sejn w dniach: 14-15 października. Koszt 500 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Zaliczka 100 zł.
  9. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym  zaprasza na rekolekcje ewangelizacyjne dla osób pragnących pogłębienia życia duchowego. Rozpoczęcie we wtorek 26.09 o godz.19:00 w kościele. W ramach rekolekcji odbędzie się 10 spotkań w kolejne wtorki. Rekolekcje poprowadzi ks. Przemysław Krawiec SAC

Zapowiedzi: Sakramentalny związek mają zamiar zawrzeć: Karol Leon Pantelewicz z parafii tutejszej z Anną Marią Węglarz z parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Warszawie (zapow. 2-ga).