21 Niedziela zwykła - 27.08.2017 r.

  1. Dzisiaj w naszej parafii witamy nowego wikarego – ks. Michała Szeszko. Życzymy mu obfitości Bożego błogosławieństwa w pracy parafialnej a wszystkich prosimy o życzliwość
    i modlitwę w jego intencji.
  2. Ze względu na braki personalne i brak powołań nastąpiła też redukcja. Zabrano 2 wikarych, a przyszedł tylko jeden. Mamy jednak nadzieję, że z pomocą współbraci z naszego domu i przy waszym wsparciu podołamy wszystkim obowiązkom parafialnym.
  3. Dziękujemy za ofiary złożone do puszek datki na tych, którzy ucierpieli podczas nawałnic na Pojezierzu Pomorskim. Dzięki Waszej łaskawości udało nam się zebrać 2355 zł.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca września. W piątek do południa odwiedzimy naszych chorych, a w sobotę o 10.00 odprawimy różaniec i Mszę przebłagalną do Niepokalanego serca Maryi za grzechy i zniewagi.
  5. Od piątku też – 1 września, na grafik tygodniowy wraca Msza o godz. 7.00, a od przyszłej niedzieli 3 września będzie obowiązywał nowy porządek Mszy niedzielnych. I tak do południa będą Msze w godz.: 7.30, 9.00, 10.30 i 12.00. Msza o 10.30 będzie Mszą z udziałem dzieci. Msze popołudniowe pozostaną bez zmian – a więc: 16.00, 18.00 i 20.00.
  6. W przyszłą niedzielę 3 września po Mszy o godz. 12.00 swoje spotkanie formacyjno – modlitewne będzie miała męska wspólnota Św. Józefa, a o godz. 19.00 w salkach członkowie naszych Kół Różańcowych.
  7. Trwają zapisy na międzyparafialną, dwudniową pielgrzymkę do Wilna, Trok i Sejn w dniach: 14-15 października. Koszt 500 zł. Cena zawiera: przewóz klimatyzowanym autokarem, ubezpieczenie, nocleg w hotelu, posiłki, przewodnika i bilety wstępu. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Zaliczka 100 zł.

 Zapowiedzi: Sakramentalny związek mają zamiar zawrzeć: Piotr Tomasz Marczak z par. Św. Antoniego z Padwy w Łaźniewie z Moniką Anną Depner z par. tut.; Krzysztof Piotr Furman z par. Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski z Dominiką Skurą z par. tut. oraz Maciej Kazimierz Kamiński z par. tut. z Moniką Elwirą Tanajewską z par. Św. J. Chrzciciela w Turośli (zapowiedzi 2-gie).