Niedziela Trójcy Świętej - 11.06.2017 r.

 1. Dziś chcemy wyrazić szczególną wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia Praskich Dni Rodziny. Najpierw pomysłodawcom
  i głównym organizatorom: państwu Osińskim i Skorupom, dalej głównemu sponsorowi: Praskiemu Centrum Kultury z panią dyr. Barbarą Wasiak na czele za scenę, nagłośnienie i wspaniałych artystów, panu Andrzejowi Kozłowskiemu za darmowe udostępnienie sprzętu do waty i popcornu, aktorom teatru lalkowego Łatka i teatru Dur–Mol – za spektakle dla dzieci, ks. Romanowi Tkaczowi dyrektorowi Biura Pielgrzymkowego Peregrinus za sponsoring nagrody głównej w konkursie rodzinnym, pani Ewie Mirkowicz – szefowej restauracji Figaro za sponsoring nagrody trzeciej, pani dyr. Małgorzacie Rosie za wypożyczenie stołów i krzeseł ze szkoły, panu Dariuszowi Ślaskiemu za druk ulotek i plakatów, Pallotyńskiej Fundacji Salvatti za udostępnienie trampoliny, ofiarodawcom i wykonawcom doskonałych ciast do kawiarenki, ekipie strażaków z psami, całemu sztabowi ludzi odpowiedzialnych za poszczególne stanowiska zabawowe i gastronomiczne oraz wszystkim tak licznie uczestniczącym w festynie gościom.
 2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.30 swój jubileusz 50-lecia kapłaństwa będzie obchodził pallotyn – ks. Jerzy Błaszczak. Jubilata polecajmy opiece Bożej i mocy Ducha Świętego. Po Mszy odbędzie się modlitewne spotkanie męskiej wspólnoty Św. Józefa, a wieczorem o 19.00 w salkach spotkanie wspólnot Żywego Różańca.
 3. Jutro, w poniedziałek 12 czerwca, przypada liturgiczne wspomnienie błogosławionych męczenników pallotyńskich – ks. Józefa Jankowskiego i Ks. Józefa Stanka.
 4. W czwartek 15 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Procesja Eucharystyczna wyruszy do czterech ołtarzy po Mszy o godz. 16.00. W związku z Uroczystością prosimy o przygotowanie ołtarzy: przy wejściu do Zarządu – Domowy Kościół; na rogatce przy Zamoyskiego – Odnowę w Duchu Świętym; na ścianie domu przy Zamoyskiego 43 – młodzież oazową i kandydatów do bierzmowania; na ścianie kancelarii parafialnej – rodziców dzieci komunijnych. Prosimy o przynoszenie kwiatów do sypania a wszystkie dziewczynki zapraszamy do ich sypania.
 5. W piątek o godz. 19.00 odbędzie się kolejna Msza św. dla poszukujących drugiej połówki i prawdziwej miłości.
 6. W sobotę 17 czerwca przypada wspomnienie Św. Brata Alberta, którego rok w Kościele obchodzimy. Tego dnia będzie można ucałować jego relikwie.
 7. W przyszłą niedzielę 18 czerwca odbędzie się ostatnie przed wakacjami formacyjne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.
 8. Młodych zapraszamy w wakacje na rekolekcje oazowe w następujących terminach: od 27.06 do 13.07 na Suwalszczyznę, gdzie przewidziana jest dla młodzieży i studentów oaza kajakowo–rowerowa śladami Jana Pawła II i od 15.07 do 31.07 do Starej Wsi w Nowosądeckiem, gdzie odbędzie się turnus dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej. Bliższych informacji udziela ks. proboszcz i ks. Przemysław Krawiec.
 9. W tym roku na oazę kajakowo-rowerową bierzemy młodych z Liceum Polonijnego Św. Stanisława Kostki. Jeżeli byliby chętni do zasponsorowania im wyjazdu, bylibyśmy bardzo wdzięczni. Koszt od osoby z przejazdami wynosi 1000 zł.