Niedziela Zesłania Ducha Świętego - 04.06.2017 r.

  1. Niedzielą Zesłania Ducha Świętego kończymy okres Zmartwychwstania Pańskiego. To też ostatni moment na spowiedź wielkanocną. Dziś, z racji Święta Dziękczynienia, można składać po Mszach dobrowolne datki na Świątynię Opatrzności.
  2. Dzisiaj, w ramach Praskich Dni Rodziny, o 12.30 odbędzie się Msza z indywidualnym błogosławieniem rodzin Najświętszym Sakramentem. Mszy przewodniczył będzie ks. dr Zenon Hanas SAC. Po Mszy zapraszamy na Festyn parafialny na ul. Skaryszewskiej. Przewidziana jest kawiarenka, bigos, grill, wyciskane soki, stoiska artystyczne, gry i zabawy, Ochotnicza Straż Pożarna z pokazem wykorzystania psów w ratownictwie, malowanie twarzy, rękodzieło dla dzieci i dorosłych, gry planszowe, kącik szachowy, teatr lalek dla dzieci ze sztuką „Legendy Piastowskie” oraz koncert – Antoniny Krzysztoń, a także finał konkursu małżeńskiego. Zaproszenie kierujemy nie tylko do rodzin, ale do wszystkich chętnych, z którymi chcemy budować rodzinę Chrystusową, parafialną i ponadparafialną.
  3. Z racji festynu od rana do wieczora będzie zamknięta ul. Skaryszewska – od wjazdu na posesję kamienicy Skaryszewska 10 do skrzyżowania z ul. Lubelską. Tego dnia nie mogą na tym odcinku parkować żadne pojazdy.
  4. W dniu jutrzejszym, 5 czerwca, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, a w czwartek 8 czerwca święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i wiecznego Kapłana.
  5. W sobotę 10 czerwca odbędzie się o godz. 18.00 kolejna Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie.
  6. 11 czerwca, w niedzielę Trójcy Świętej, zapraszamy do salek na godz. 19.00 wszystkich członków Róż Różańcowych na swoje formacyjno-modlitewne spotkanie.
  7. Młodych zapraszamy w wakacje na rekolekcje oazowe w następujących terminach: od 27.06 do 13.07 na Suwalszczyznę, gdzie przewidziana jest dla młodzieży i studentów oaza kajakowo – rowerowa śladami Jana Pawła II i od 15.07 do 31.07 do Starej Wsi w Nowosądeckiem, gdzie odbędą się turnus dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej. Bliższych informacji udziela ks. proboszcz i ks. Przemysław Krawiec.

Zapowiedzi: Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć Wang Yun (Chinka) z Markiem Stanisławem Tylkowskim, oboje z naszej parafii. (zapow. 2-ga)