Wniebowstąpienie Pańskie - 28.05.2017 r.

  1. Dzisiaj na Mszy o godz. 11.00 dziewięcioro dzieci przystąpi do pierwszej Komunii świętej, a po Mszy o 19.00 spotkanie formacyjne będą mieli kandydaci do bierzmowania i ich rodzice.
  2. Taca w dniu dzisiejszym jest przeznaczona w całości na przygotowanie i organizację Praskich Dni Rodziny. Za wszystkie dary składamy Bóg zapłać.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca czerwca. W czwartek będziemy się modlić o powołania kapłańskie, w piątek odwiedzimy chorych, a w sobotę o 10.00 odprawimy różaniec i Mszę przebłagalną do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny za wszystkie bluźnierstwa i zniewagi Jej uczynione.
  4. Zapraszamy małżeństwa do indywidualnej 15-minutowej adoracji Pana Jezusa. Odbędzie się ona w sobotę 3 czerwca od 9.00 do 17.00. Na stoliku wyłożone są listy, na które można wpisać się na konkretną godzinę. Dla małżeństw przygotowane będą w dolnym kościele klęczniki tuż przed ołtarzem. Po adoracji wszystkie małżeństwa na Mszy o godz. 18.00 będą mogły uroczyście odnowić przyrzeczenia małżeńskie. A od 21.00 rozpocznie się czuwanie modlitewne z okazji uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
  5. Na stoliku z tyłu leżą też listy z zaproszeniem na Praskie Dni Rodziny. Zachęcamy, by wziąć je dla siebie, ale też dla innych. Do dzisiaj należy złożyć ankiety konkursu małżeńskiego. Ci, którzy przejdą dalej zostaną o tym poinformowani.
  6. W niedzielę 4 czerwca o 12.30 odbędzie się Msza z indywidualnym błogosławieniem rodzin Najświętszym Sakramentem. Mszy przewodniczył będzie ks. dr Zenon Hanas SAC. Po Mszy zapraszamy na Festyn parafialny na ul. Skaryszewskiej. Przewidziana jest kawiarenka, bigos, grill, wyciskane soki, (przy okazji prosimy o dostarczenie ciast w przyszłą niedzielę do kancelarii lub zakrystii) stoiska artystyczne, gry i zabawy, Ochotnicza Straż Pożarna z pokazem wykorzystania psów w ratownictwie, pokaz latających psów FRISBY, psie skoki przez przeszkody, malowanie twarzy, rękodzieło dla dzieci i dorosłych, gry planszowe, kącik szachowy, teatr lalek dla dzieci ze sztuką „Legendy Piastowskie” oraz koncert – Antoniny Krzysztoń. Zaproszenie kierujemy nie tylko do rodzin, ale do wszystkich chętnych, z którymi chcemy budować rodzinę Chrystusową, parafialną i ponadparafialną.
  7. Z racji festynu w przyszłą niedzielę 4 czerwca będzie zamknięta od rana do wieczora ul. Skaryszewska – od wjazdu na posesję kamienicy Skaryszewska 10 do skrzyżowania z ul. Lubelską. Tego dnia nie mogą na tym odcinku parkować żadne pojazdy. Także w przyszłą niedzielę, z racji Święta Dziękczynienia, będzie można składać po Mszach dobrowolne datki na Świątynię Opatrzności.

Zapowiedzi: Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć Martyna Dorota Komorowska z par. tutejszej z Bartoszem Adamem Mireckim z par. Najczystszego Serca  Maryi w Warszawie  (zapow. 2-ga) oraz Wang Yun (Chinka) z Markiem Stanisławem Tylkowskim, oboje z naszej parafii. (zapow. 1-sza)