VI Niedziela Wielkanocna - 21.05.2017 r.

  1. Dzisiaj – w niedzielę 21 maja, na wszystkich Mszach towarzyszy nam śpiewem i modlitwą rodzinny zespół Eo Nomie. Polecając całą muzykującą rodzinę łaskawości dobrego Boga zachęcamy do kupna ich płyt.
  2. W poniedziałek 22 maja zapraszamy na godz. 19.00 na muzyczny wieczór uwielbienia, który potrwa do godz. 21.00.
  3. W czwartek 25 maja na Mszy wieczornej o 18.00 będziemy gościć pallotyńskich neoprezbiterów. Zachęcamy do wspólnej modlitwy i udziału w Mszy prymicyjnej.
  4. W sobotę 27 maja o godz. 16.00 odbędzie się spowiedź dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców, a dzień później – w niedzielę na Mszy o godz. 11.00 pierwsza Komunia święta.
  5. W przyszłą niedzielę – 28 maja – będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Tacę tego dnia przeznaczymy w całości na przygotowanie i organizację Praskich Dni Rodziny.
  6. Wieczorem w przyszłą niedzielę swoje spotkanie formacyjne będą mieli o 19.00 kandydaci do bierzmowania i ich rodzice.
  7. W ramach tegorocznych Praskich Dni Rodziny zapraszamy wszystkie małżeństwa do indywidualnej adoracji Pana Jezusa. Odbędzie się ona w sobotę 3 czerwca od 9.00 do 17.00. Pragniemy by to był czas umacniania więzi między sobą i Panem Bogiem. Na stoliku wyłożone są listy, na które można wpisać się na konkretną godzinę. Dla małżeństw przygotowane będą w dolnym kościele klęczniki tuż przed ołtarzem. Po adoracji wszystkie małżeństwa na Mszy o godz. 18.00 będą mogły uroczyście odnowić przyrzeczenia małżeńskie.
  8. Na stoliku z tyłu leżą też listy z zaproszeniem na Praskie Dni Rodziny. Zachęcamy, by wziąć je dla siebie, ale też dla innych. Są także do wzięcia ankiety konkursowe z adhortacji papieża Franciszka „Amoris laetitia”, które po wypełnieniu trzeba będzie złożyć do przyszłej niedzieli w kancelarii lub zakrystii. Zapraszamy wszystkie małżeństwa do udziału w konkursie.  
  9. Do skarbon w górnym i dolnym kościele można wrzucać dobrowolne datki na zakup nowego konfesjonału do dolnego kościoła.
  10. Po Mszach o 9.30 i 11.00 zapraszamy do parafialnej kawiarenki na swojskie ciasta, kawę i herbatę.

Zapowiedzi: Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć Martyna Dorota Komorowska z par. tutejszej z Bartoszem Adamem Mireckim z par. Najczystszego Serca  Maryi w Warszawie.  (zapow. 1-sza)