IV Niedziela Adwentu – 23 grudnia 2012 r.

Pozostał nam jeszcze tylko jeden dzień adwentowy, który zarazem będzie dniem Wigilii. Starajmy się przeżyć go jak najlepiej. Tego dnia będziemy spowiadać do godz. 16.00. Dzisiaj spowiadamy cały dzień – bez przerwy – w dolnym kościele.

W kancelarii parafialnej można jeszcze nabyć opłatki wigilijne.

W dniu wczorajszym odbyła się u nas wigilia dla bezdomnych. Uczestniczyło w niej ok. 115 osób. Wyrażamy wielką wdzięczność za wszystkie ofiary złożone na ten cel – a zebraliśmy na tacę podczas rekolekcji, do skarbony i od indywidualnych darczyńców 5860 zł. Dziękujemy tym, którzy przynieśli ciasta i młodym, którzy poświęcili swój czas angażując się podczas wigilii w roznoszenie posiłków, śpiew kolęd i porządkowanie sal.

Wielkie dzięki składamy też wszystkim darczyńcom anielskich paczek oraz naszym studentom, którzy prawie cały tydzień rozwozili i roznosili je z wielkim poświęceniem do zainteresowanych. Bóg zapłać za waszą hojność i dobroć.

Jutro – w dzień Wigilii – 24 grudnia nie będzie Mszy o godzinie 18.00. Wszystkich natomiast zapraszamy na Pasterkę o północy. Po Pasterce, podobnie jak w dwóch minionych latach, przewidujemy jeszcze wspólne kolędowanie.

W pierwszy dzień świąt, we wtorek 25 grudnia,  nie będzie Mszy o godz. 7.00. Pozostałe Msze jak w każdy świąteczny dzień. W drugi dzień Świąt – w środę 26 grudnia – przypada wspomnienie Św. Szczepana. Msze tego dnia jak w każdą niedzielę.

W Boże Narodzenie i drugi dzień Świąt nie będziemy spowiadać. W tych też dniach nie będzie czynna kancelaria.

W czwartek 27 grudnia o godz. 15.00 odbędzie się kolejne spotkanie dla naszych seniorów. Rozpoczniemy od modlitwy w dolnym kościele a potem spotkanie w Sali przy kawie, herbacie i ciastku. Serdecznie zapraszamy.

Wizytę duszpasterską rozpoczniemy od 02 stycznia 2013 r. Nie chcemy wcześniej zakłócać świątecznego klimatu przeżywanego w gronie rodzinnym. Na pewno też wielu parafian wyjedzie na Święta poza Warszawę – a bardzo chcielibyśmy dotrzeć z modlitwą i błogosławieństwem do wszystkich domów. Na koniec roku postaramy się podać całościowy program kolędy.

Dzisiaj po Mszy o godz. 18.00 zapraszamy na kolejną katechezę z cyklu rozważań o Credo.

Niech Maryja i Elżbieta stają się dla nas źródłem prawdziwej chrześcijańskiej radości i orędują byśmy byli otwarci na Życie – Jezusa Chrystusa!  

Duszpasterze