III Niedziela Adwentu – 16 grudnia 2012 r.

Jeszcze przez tydzień zapraszamy na godz. 6.00 rano na roraty. Roraty dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o tej samej godzinie.

W czasie ferii zimowych, w dniach od 3 do 8 lutego, ks. Przemek organizuje dla młodzieży wyjazd narciarski w góry – od gimnazjum wzwyż – do Koninek w okolicach Rabki. Przewidywany koszt wyjazdu to ok. 600 zł. Zapisy będą trwały do Świąt.

Dzisiaj o godz. 18.00 Mszą świętą rozpoczniemy adwentowy wieczór uwielbienia zatytułowany: „Oczekuję Ciebie Panie”. Zapraszamy do wspólnego śpiewu, modlitwy i adoracji Najświętszego Sakramentu.

Po Mszach zapraszamy do kancelarii gdzie można się zaopatrzyć w opłatki wigilijne i caritasowskie świece – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Od czwartku będziemy spowiadać w dolnym kościele po kilku kapłanów. Prosimy korzystać od razu i nie czekać na ostatni moment przed wigilią.

W najbliższy piątek 21 grudnia odbędzie się kolejna Msza dla poszukujących miłości i drugiej połówki. Zapraszamy na godz. 19.00 do dolnego kościoła.

Jeszcze do piątku do skarbony lub w kancelarii można składać ofiary na wigilię dla ubogich i bezdomnych. Odbędzie się ona w najbliższą sobotę – 22 grudnia – o godz. 15.00. Prosimy abyście też w miarę swoich możliwości przygotowali ciasta na ich wigilijny stół i dostarczyli je przed terminem wieczerzy do kancelarii.

W przyszłą niedzielę 23 grudnia po Mszy o godz. 18.00 zapraszamy na kolejną katechezę z cyklu rozważań o Credo.

W imieniu ubogich już teraz bardzo dziękujemy za paczki świąteczne przygotowane dla nich w ramach akcji „Aniołek”. W najbliższym tygodniu postaramy się dostarczyć je do zainteresowanych.

Św. Jan apeluje dziś o uczciwość i wrażliwość miłosierdzia. Oby nam ich nigdy nie zabrakło. A Jezus niech uzdalnia do dobrych postaw i błogosławi!

Duszpasterze