I Niedziela Adwentu – 02 grudnia 2012 r.

Zakończyliśmy listopadową modlitwę za zmarłych. Wyrażamy wdzięczność za dar waszej obecności i gorliwego uczestnictwa oraz dziękujemy za wszystkie ofiary złożone przy tej okazji. A dzisiaj I Niedziela Adwentu. Rozpoczął się czas radosnego oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa oraz przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego. Niech nie zakłóci tego świętego czasu nadmierna ilość decybeli, zabaw i światowych rozproszeń.

Przez cały Adwent zapraszamy na Msze św. roratnie na godz. 6.00. Roraty dla dzieci będziemy odprawiać w poniedziałki, środy i piątki o godz. 6.00. Prosimy aby dzieci przynosiły lampiony. Po Mszy św. roratniej dzieci zapraszamy do kawiarenki na słodką bułkę i herbatę.

We wtorek 04 grudnia o godz. 14.00 w naszych salkach odbędzie się spotkanie medyczne dotyczące leczenia schorzeń narządu ruchu, zwyrodnień kręgosłupa i chorób układu krążenia. Uczestnicy będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad i zabiegów. Zainteresowani mogą zabrać żółte ulotki ze stolika.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek miesiąca. W czwartek będziemy się modlić o powołania, w piątek odwiedzimy naszych chorych z Komunią. Dzieci tego dnia będą mogły skorzystać ze spowiedzi podczas Mszy roratniej.

W naszej parafii jest już tradycją, że dzieci spotykają się ze św. Mikołajem. W tym roku chcemy go zaprosić w dzień jego liturgicznego wspomnienia – czyli w czwartek 06 grudnia po Mszy świętej wieczornej, ok. godz. 19.00. Zainteresowanych rodziców prosimy o zgłaszanie się do siostry Moniki lub do nas – do zakrystii po Mszach.

Jeśli mieszkają gdzieś obok was osoby i rodziny, o których wiecie, że ich sytuacja materialna jest bardzo trudna, bardzo prosimy, abyście nam to zgłosili. Chcielibyśmy, aby przed Świętami dotarła do nich pomoc w postaci paczek. Już też od dzisiaj można wrzucać do skarbony przy stoliku datki na Wigilię dla biednych i bezdomnych.

Ministrantom przypominamy o obowiązkowej zbiórce w soboty o godz. 10.00. Nieobecność na najbliższej – w sobotę 08 grudnia – będzie równoznaczna z rezygnacją z posługi, dlatego prosimy o przybycie i o punktualność.

W sobotę 08 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy – szczególnie wszystkich oazowiczów – bo to Patronalne Święto Ruchu Światło-Życie.

W niedzielę 09 grudnia o 17.30 w Sanktuarium na Siekierkach odbędzie się Msza dla rodzin i rodziców, których dzieci odeszły do wieczności.

W niedzielę 09 grudnia rozpoczniemy parafialne rekolekcje, które potrwają do środy włącznie. W niedzielę nauki będą głoszone na wszystkich Mszach, a w tygodniu o godz. 8.00, 18.00 i 20.00. Rekolekcje poprowadzi ks. prof. Marek Dziewiecki z Radomia – ekspert Ministerstwa Edukacji z wychowania do życia w rodzinie, autor książek z dziedziny psychologii wychowawczej, profilaktyki i terapii uzależnień. Z tej racji, że ks. Marek jest specjalistą w tematyce małżeńskiej i rodzinnej nie będziemy robić oddzielnych rekolekcji dla małżeństw niesakramentalnych ale wszystkich zapraszamy do udziału w rekolekcjach parafialnych.

Obyśmy nie byli ociężali tym światem kiedy przyjdzie Jezus! Czuwajmy więc abyśmy mogli stanąć z czystymi sercami przed naszym Panem i Zbawcą!

Duszpasterze