Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 13 stycznia 2019 r.

Niedziela Chrztu Pańskiego

13 stycznia 2019 r. 

 • Dzisiejsza Niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego. Bożonarodzeniowym wystrojem kościoła będziemy się cieszyć aż do uroczystości Ofiarowania Pańskiego.  

 • Pragnę z ogromną radością zaprosić wszystkich Parafian i Sympatyków naszego kościoła na odpust parafialny w przyszłą niedzielę, 20 stycznia. Uroczysta Msza św. zostanie odprawiona o godzinie 12.00, a wyjątkowym gościem będzie JE. Ks. bp Michał Janocha, biskup pomocniczy Archidiecezji Warszawskiej.

 • W piątek, 18 stycznia zapraszamy na Mszę św. o godz.19.00 dla samotnych i poszukujących drugiej połówki swojego życia.

 • W tym tygodniu wizyta duszpasterska odbędzie się w następującym porządku:

14 stycznia (poniedziałek) Ul. Lubelska 21

15 stycznia (wtorek) Ul. Skaryszewska 2,4,6,8,10

16 stycznia (środa) Ul. Skaryszewska 9,11,13,15

17 stycznia (czwartek) Ul. Lubelska 5/7

Jeśli ktoś chciałby przyjąć jeszcze księdza po kolędzie, można to zgłosić w zakrystii i ustalić termin i godzinę wizyty duszpasterskiej.

 • W dniach wizyty duszpasterskiej kapłani w kancelarii będą dyżurować w poniedziałki i piątki w godzinach porannych od 9.00 do 12.00. 

 • W sobotę, 19 stycznia, po Mszy o godz. 18.00 zapraszamy na koncert kolęd pt. "Wśród nocnej ciszy". Wystąpią Chór Uniwersytetu SWPS (humanistyczno-społecznego) oraz Chór Adoramus z parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Grodzisku Mazowieckim.

 • W piątek 18 stycznia rozpoczyna się w Kościele Tydzień modlitw o jedność chrześcijan pod hasłem „Dąż do sprawiedliwości”.

 • Dziś gościmy księdza misjonarza z naszego pallotyńskiego sekretariatu misyjnego, który całą niedzielę głosi kazania i zbiera ofiary na misje prowadzone przez Księży Pallottynów.

Niech Bóg błogosławi Was wszystkich na każdy dzień waszego życia !

Duszpasterze


 

Ogłoszenia duszpasterskie 6 stycznia 2019 r.

Objawienie Pańskie  06.01.2019 r.

 • Dziś obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego, w tradycji naszej nazywane Świętem Trzech Króli. Na każdej Mszy świętej będziemy święcić kredę i kadzidło. Następnie, oznaczymy tą kredą drzwi naszych domów i mieszkań.  

 • Bardzo serdecznie zapraszam dziś na KONCERT KOLĘD dla mieszkańców Dzielnicy Praga Południe, połączony z przekazaniem życzeń noworocznych przez Burmistrza Dzielnicy Pana Tomasza Kucharskiego. W koncercie wezmą udział wybitni śpiewacy operowi tacy jak:

Pani Aleksandra Hoffman,

Pan Leszek Świdnicki,

Pani Beata Wardak.

 • W sobotę 12 stycznia zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 z modlitwą o uzdrowienie.

 • W tym tygodniu wizyta duszpasterska odbędzie się w następującym porządku:

7 stycznia (poniedziałek) ul. Zamoyskiego 45, 45A , 47, 47A , 51A, 53
8 stycznia (wtorek)
ul. Zamoyskiego 49
9 stycznia (środa) ul. Targowa 2
10 stycznia (czwartek)
ul. Targowa 4
11 stycznia (piątek)
ul. Lubelska 20/20A 
12 stycznia (sobota)
ul. Lubelska 17 
Przypominamy, że zaczynamy od 16.30, a w sobotę od 11.00.

 • W dniach wizyty duszpasterskiej kapłani w kancelarii będą dyżurować w poniedziałki i piątki w godzinach porannych od 9.00 do 12.00. 
 • W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszym kościele ks. misjonarza pallotyna, który będzie głosił kazania misyjne i zbierał ofiary na misje prowadzone przez Księży Pallottynów.

 

Wszystkim przybywającym do naszej świątyni życzymy Bożego błogosławieństwa
i opieki Matki Bożej na każdy dzień Nowego Roku !

Duszpasterze


 

Ogłoszenia duszpasterskie 30 grudnia 2018 r.

Niedziela Świętej Rodziny 

30 grudnia 2018 r.

 • Dziś przypada Niedziela Świętej Rodziny i jest to ostatnia niedziela miesiąca i Starego Roku. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo dziękczynne za kończący się rok jutro, 31 grudnia o 17.30 oraz na Mszę św. o godz. 18.00.

 • W Nowy Rok 1 stycznia nie będzie Mszy św. o godzinie 7.30, pozostałe godziny Mszy jak w każdą niedzielę.

 • Wizytę duszpasterską rozpoczniemy w środę, 2 stycznia. Przychodzimy do domów z modlitwą i błogosławieństwem, które mają chronić mieszkańców w Nowym Roku. Na stole powinny znajdować się: krzyż, świeca, Pismo Święte, woda święcona i kropidło. Kolędę będziemy rozpoczynać od godziny 16.30, a w soboty od godziny 11.00. Porządek w tym tygodniu jest następujący:

2 stycznia (środa) ul. Zamoyskiego 25, 27, 29, ul. Sprzeczna 4,6,8, ul. Kijowska, ul. Targowa 17

3 stycznia (czwartek) ul. Targowa 12, ul. Lubelska 23

4 stycznia (piątek) ul. Targowa 22, ul. Mackiewicza 17, ul. Zamoyskiego 43, ul. Lubelska 30/32

5 stycznia (sobota) ul. Targowa 15

 • W dniach wizyty duszpasterskiej kapłani w kancelarii będą dyżurować w poniedziałki i piątki w godzinach porannych od 9.00 do 12.00. 

 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, w piątek spowiedź od 6.00 rano i odwiedziny chorych, a w sobotę zapraszamy na Mszę o godzinie 10.00 i nabożeństwo wynagradzające Sercu Matki Bożej.

 • W najbliższą niedzielę, 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Na wszystkich Mszach będziemy święcić kredę i kadzidło.

 • Także w przyszłą niedzielę, 6 stycznia, bardzo serdecznie zapraszam NA KONCERT KOLĘD dla mieszkańców Dzielnicy Praga Południe, połączony z przekazaniem życzeń noworocznych przez Burmistrza Dzielnicy Pana Tomasza Kucharskiego. W koncercie wezmą udział wybitni śpiewacy operowi tacy jak:      

Pani Aleksandra Hoffman,

Pan Leszek Świdnicki,

Pani Beata Wardak.

Koncert rozpocznie się zaraz po Mszy o godzinie 18.00. Zapraszamy.

 

Wszystkim przybywającym do naszej świątyni życzymy Bożego błogosławieństwa 

i opieki Matki Bożej na każdy dzień Nowego Roku!

 

Duszpasterze


 

 

Ogłoszenia duszpasterskie 23 grudnia 2018 r.

IV Niedziela Adwentu 23 grudnia 2018 r.

 1. Dziś ostatnia Niedziela Adwentu, jutro Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. jutro o 6.00, 7.00 i o 8.00.
  O północy serdecznie zapraszamy na PASTERKĘ, a po niej na wspólne kolędowanie z duszpasterzami.  
   
 2. W Uroczystość Bożego Narodzenia 25 grudnia, nie będzie Mszy o godzinie 7.30 i 20.00. W drugi dzień Świąt 26 grudnia – wspomnienie św. Szczepana nie będzie Mszy o 20.00. W Boże Narodzenie i Św. Szczepana nie ma też spowiedzi.

 3. Bardzo serdecznie dziękuję za wigilijną akcję pomocy ubogim. Przygotowane przez Was paczki w liczbie około 150-ciu zostały w większości rozwiezione do rodzin i osób potrzebujących. W ich imieniu, wszystkim Ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać. Pragnę także podziękować Pani Kamili Siwek i osobom jej pomagającym za poświęcony czas i siły w przygotowaniu i rozwiezieniu tych darów.

 4. W naszej kancelarii są jeszcze dostępne opłatki. Świec Wigilijnej Pomocy Dzieciom już nie posiadamy.

 5. Podczas Pasterki Bożego Narodzenia taca przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia.   

 

Parafianom i Sympatykom naszego Kościoła życzymy Bożych darów i radosnego świętowania
w gronie rodziny i najbliższych!

Duszpasterze


 

Ogłoszenia duszpasterskie 16 grudnia 2018 r.

III Niedziela Adwentu 16 grudnia 2018 r.

 1. Od dzisiejszej niedzieli nasza parafia przeżywa wizytację kanoniczną. Gościmy naszego Ks. bp. Romualda Kamińskiego, pasterza naszej diecezji. Ks. biskup dziś o godzinie 9.00 odprawi Mszę świętą, oraz na mszach 10.30, 12.00, 18.00 skieruje do wiernych parafii słowo pasterskie. Polecajmy dobremu Bogu Ks. biskupa i naszą parafię.

 2. Dziś także rozpoczynamy nasze rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Marek Tomulczuk SAC. Zapraszamy na rekolekcje w poniedziałek i wtorek, mszę święte będą odprawiane o 8.00, 18.00, 20.00. Możliwość spowiedzi na każdej mszy świętej.  

 3. Przez cały Adwent zapraszamy na Mszę św. roratnie na godzinę 6.00. Roraty dla dzieci będziemy odprawiać w środy i soboty o godzinie 6.00. Prosimy aby dzieci przynosiły lampiony i serduszka z dobrymi uczynkami. Po Mszy św. roratniej dzieci zapraszamy do kawiarenki na coś słodkiego i herbatkę, a rodziców na kawę.  

 4. Zbieramy chemię dla Domu Dziecka na Ukrainie w Białochyri. Chodzi o środki czystości, proszki, płyny do prania. Dzieci modlą się cały czas za swoich darczyńców. Produkty można przynosić do kancelarii do naszych sióstr.

 5. W kancelarii są dostępne opłatki wigilijne a także świece Wigilijnej Pomocy Dzieciom.

 6. W piątek 21 grudnia zostanie odprawiona o godzinie 19.00 Msza św. dla osób samotnych i poszukujących drugiej połówki swego życia.

 7. W sobotę 22 grudnia zapraszamy na MUZYCZNY WIECZÓR UWIELBIENIA. Rozpoczęcie o godzinie 19.00. 

 

Wszystkim Wam Kochani życzymy mocy i błogosławieństwa Bożego na ten czas radosnego oczekiwania!

 

Duszpasterze