Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 15 września 2019 r.

 

XXIV Niedziela Zwykła

15 września 2019 r.

 1. Dziś po Mszy o godzinie 12.00 serdecznie zapraszamy czcicieli Matki Bożej na nabożeństwo fatimskie.
 2. Cały czas trwają zapisy dzieci do pierwszej komunii świętej. Odpowiedzialną za przygotowanie dzieci jest s. Małgorzata Samsonowicz SAC. Spotkanie dzieci i rodziców w przyszłą niedzielę po Mszy o godzinie 10.30. Obecność obowiązkowa.
 3. W sobotę, 21 września, zapraszam młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na spotkanie katechetyczne o godzinie 10.00. Obecność obowiązkowa!
 4. W przyszłą niedzielę, 22 września zapraszamy na Wieczór Uwielbienia, spotkanie modlitewne rozpocznie się o godzinie 19.00 i zakończy około 21.00.
 5. 75 lat temu (dnia 23 września 1944 r.), podczas Powstania Warszawskiego oddał życie za Ojczyznę kapelan zgrupowania „Kryska” Armii Krajowej, ks. Józef Stanek, Pallotyn, pseudonim „Rudy”. Podczas pacyfikacji Czerniakowa ks. Józef Stanek został wzięty przez Niemców do niewoli, następnie był torturowany i dnia 23 września 1944 został powieszony na własnej stule na zapleczu magazynu przy ul. Solec w Warszawie.  20 lat temu, w 1999 r., św. Jan Paweł II ogłosił ks. Józefa Stanka błogosławionym - podczas kolejnej pielgrzymki do Warszawy - w gronie 108 męczenników II wojny światowej. Bardzo serdecznie zapraszamy na uroczystą Mszę św. w poniedziałek 23 września o godzinie 18.00, gdzie w szczególny sposób uczcimy bł. Ks. Józefa Stanka i za jego wstawiennictwem będziemy prosić dobrego Boga o błogosławieństwo.
 6. W sobotę, 21 września zapraszamy na Mszę św. o godzinie 18.00, która będzie odprawiana w 4. rocznicę śmierci Ks. Feliksa Folejewskiego.

  Zapowiedzi przedślubne
  Błażej Piechna, kawaler parafia tutejsza
  i Aleksandra Tyczyńska, panna parafia tutejsza.  zap. I

  Wszystkim Parafianom i Sympatykom naszego kościoła w nowym roku duszpasterskim życzymy darów Ducha Świętego i wstawiennictwa Matki Bożej. 

Duszpasterze