Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 18 listopada 2018 r.

33 Niedziela zwykła – 18 listopada 2018 r.

 1. W przyszłą niedzielę, 25 listopada przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. To także dzień odpustu w naszym kościele oraz patronalne święto Warszawskiej Prowincji Pallotynów. Mszy św. o godzinie 12.00 będzie przewodniczył Jego Ekscelencja abp Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość.   

 2. Przypominamy, że codzienny różaniec o godzinie 17.30 i Mszę o godzinie 18.00 sprawujemy w listopadzie za zmarłych poleconych nam w wypominkach.

 3. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania na kolejne spotkanie formacyjne 24 listopada, w sobotę na godzinę 10.00.

 4. Spotkanie dla ministrantów także w sobotę, 24 listopada o godzinie 11.00.

 5. W czwartek, 22 listopada o godzinie 19.00 zapraszamy na Wieczór uwielbienia.

 

Dobremu Bogu polecamy wszystkich Parafian i Sympatyków naszego Kościoła, 

życząc obfitości darów Ducha Świętego!

Duszpasterze

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie 11 listopada 2018 r.

 1. Dzisiaj szczególnie uroczyście obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości z racji 100-rocznicy tego wydarzenia. O godz. 12:00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza święta w intencji Ojczyzny z udziałem  Żołnierzy Armii Krajowej. Serdecznie zapraszamy także dziś na godzinę 19.00 na Koncert Muzyki Wielogłosowej.
   
 2. Serdecznie zapraszamy na Modlitwę bez Granic dla Niepodległej, które to wydarzenie odbędzie się 13 listopada w Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela na Warszawskiej Starówce. O godz. 19 zostanie odprawiona Msza Święta, następnie zaś ks. prof. Piotr Mazurkiewicz wygłosi krótką konferencję, po której to będziemy się modlić o powrót do chrześcijańskich korzeni Europy.

 3. Przypominamy, że codzienny różaniec o godzinie 17.30 i Mszę św. o godzinie 18.00 sprawujemy w listopadzie za zmarłych poleconych nam w wypominkach.

 4. W piątek 16 listopada o godzinie 19.00 zapraszam na Mszę świętą dla poszukujących drugiej połówki swojego życia oraz wszystkich samotnych.

 5. W przyszłą niedzielę będzie odprawiona Msza św. w intencji członków i sympatyków Stolicy Mądrości.

 6. Dziś solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym. Pamiętajmy o wyznawcach Chrystusa, którzy za swoją wiarę przelewają krew. Możemy składać ofiary do puszek, które zostaną przekazane kościołom w różnych częściach świata.

Bogu dziękujemy za dar wolnej i niepodległej Ojczyzny i prosimy dobrego Boga
o błogosławieństwo dla nas samych.

Duszpasterze

Ogłoszenia duszpasterskie 4 listopada 2018 r.

31 Niedziela zwykła - 4 listopada 2018 r.

 1. Przypominamy, że codzienny różaniec o godzinie 17.30 i Mszę o godzinie 18.00 sprawujemy w listopadzie za zmarłych poleconych nam w wypominkach. Z tyłu kościoła wyłożone są kartki wypominkowe; można je wypełnić i wrzucić do niebieskiej skrzynki.  

 2. Jeszcze do 8 listopada można uzyskać dla zmarłych cierpiących w czyśćcu, odpust zupełny. Warunki jakie trzeba spełnić to: stan łaski uświęcającej, pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie za zmarłych Ojcze nasz i Wierzę w Boga. 

 3. W przyszłą niedzielę, 11 listopada w całej naszej Ojczyźnie obchodzić będziemy 100-rocznicę odzyskania niepodległości. Z tej racji serdecznie zapraszamy na Mszę świętą o godzinie 12.00 z udziałem Żołnierzy Armii Krajowej, a wieczorem o godzinie 19.00 zapraszamy na koncert muzyki wielogłosowej.

 4. W sobotę, 10 listopada o godzinie 18.00 zapaszmy na Mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.

 5. Także w sobotę, 10 listopada zapraszamy ministrantów na spotkanie formacyjne o godzinie 11.00.
    
 6. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek z okazji solidarności z Kościołem prześladowanym.

 

Dziękujemy dobremu Bogu za dar każdego z Was i życzymy obfitych łask i opieki Matki Bożej.
Niech Bóg Wam wszystkim błogosławi.  

 

Duszpasterze

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie 28 października 2018 r.

30  Niedziela zwykła – 28 października 2018 r.

 1. W środę kończymy modlitwę różańcową w intencjach fatimskich powierzonych nam w październiku. Od czwartku – 1 listopada codzienny różaniec o godzinie 17.30 i Msza o godzinie 18.00 w intencji zmarłych poleconych nam w wypominkach. Z tyłu kościoła przygotowane są kartki wypominkowe, można je wypełnić wypisując swoich najbliższych zmarłych i wrzucić do niebieskiej skrzynki. Wypominki będziemy odczytywać każdego dnia przez cały miesiąc listopad.

 2. W wigilię uroczystości Wszystkich Świętych, czyli w środę 31 października, zapraszamy na czuwanie modlitewno – uwielbieniowe zatytułowane „Noc Wszystkich Świętych”. Rozpocznie się ono o godzinie 21.00, a zakończy się Mszą świętą o północy i wspólną agapą. Zachęcamy by na tę Noc Wszystkich Świętych przyjść w białym stroju.  

 3. Msze święte 1 listopada – w Uroczystość Wszystkich Świętych – będą odprawiane w następującym porządku: 7.30, 9.00, 10,30, 18.00, 20.00. Nie ma Mszy o 12.00 i 16.00. Natomiast w dzień zaduszny 2 listopada Msze tak jak w tygodniu. 

 4. W dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać dla zmarłych cierpiących w czyśćcu, odpust zupełny. Warunki jakie trzeba spełnić to: stan łaski uświęcającej, pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie za zmarłych modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga. 

 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek możliwość spowiedzi przed każdą Mszą świętą i odwiedziny chorych w domu. W sobotę o godz. 10.00 odprawimy Mszę i różaniec przebłagalny do Niepokalanego Serca Maryi za nasze ludzkie grzechy i zniewagi. Serdecznie zapraszamy.

 6. W przyszłą niedzielę, 4 listopada wspólnota Świętego Józefa ma swoje spotkanie formacyjne po Mszy o godzinie 12.00, a o 19.00 w salkach, swoje formacyjne spotkanie będą mieli członkowie Róż różańcowych. Zapraszamy.

 

Kochani, pamiętajmy, że każdego z nas Bóg powołał do świętości! Na czas tego wzrastania niech Bóg udzieli każdemu z Was darów Ducha Świętego i Wam błogosławi.

Duszpasterze

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie 21 października 2018 r.

29 Niedziela zwykła – 21 października 2018 r.

 1. Dziś w Kościele rozpoczyna się światowy Tydzień Misyjny. W szczególny sposób w naszych modlitwach chciejmy pamiętać o wszystkich misjonarzach na różnych kontynentach świata. Po Mszy świętej będziemy mogli wspomóc ofiarą misje święte prowadzone przez Kościół Katolicki.

 2. Ks. Rektor WSD w Ołtarzewie wraz z alumnami seminarium składają serdecznie Bóg zapłać wszystkim, którzy wspomogli swoimi ofiarami nasze seminarium. Klerycy zebrali 4.300 zł.

 3. W poniedziałek 22 października, serdecznie zapraszamy na Muzyczny Wieczór Uwielbienia. Rozpoczęcie o godzinie 19.00.

 4. Z okazji Dnia Papieskiego w zeszłą niedzielę zebraliśmy do puszek 1.600 zł. Za te ofiary serdecznie dziękujemy.

 5. Zachęcamy do czynnego udziału w nabożeństwie różańcowym. W naszym kościele każdego dnia o godz. 17.30 przed Najświętszym Sakramentem modlimy się tą przepiękną modlitwą, o którą tak bardzo prosiła Matka Boża w Fatimie. Dzieci zapraszamy serdecznie szczególnie w środy i w piątki.

 6. W sobotę 27 października o godz. 10.00 Ks. Proboszcz zaprasza ministrantów i kandydatów na ministrantów na spotkanie formacyjne.

 

Parafianom i Sympatykom naszego Kościoła życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

Duszpasterze