Uncategorised

powitanie new

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Witaj na stronie internetowej

Parafii pw. św. Wincentego Pallottiego w Warszawie.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej Świątyni

i zachęcamy do wspólnej modlitwy.

Duszpasterze 


Z racji żałoby narodowej ogłoszonej

przez Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudę

zaplanowany na sobotę, 19 stycznia 2019 r.

koncert kolęd Wśród nocnej ciszy

zostaje odwołany.

 


 

Ksiądz Proboszcz pragnie serdecznie zaprosić wszystkich

Parafian i Przyjaciół naszego Kościoła 

na odpust parafialny w niedzielę, 20 stycznia br.

Uroczysta Msza Św. zostanie odprawiona o godz. 12

pod przewodnictwem JE Ks. bpa Michała Janochy


Aktualności

Zapraszamy do śledzenia zakładki Wydarzenia 

 

 

 

 

XXXI Niedziela zwykła - 30.10.2016 r.

  1. W dniu wczorajszym w seminarium Ołtarzewskim święcenia diakonatu otrzymało 8 pallotyńskich alumnów, a wśród nich nasz parafianin – Łukasz Dzwolak. Cieszymy się z daru tych powołań, a diakonów obejmujmy swoją modlitwą prosząc o wytrwanie i moc Ducha Świętego.
  2. W Wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych, czyli jutro – w poniedziałek 31 października, zapraszamy na czuwanie modlitewno – uwielbieniowe zatytułowane: „Noc Wszystkich Świętych”. Rozpocznie się ono o godz. 21.00 Maryjnym Apelem, a zakończy Mszą świętą o północy i wspólną agapą. Zachęcamy, by w miarę możliwości ubrać się na biało.
  3. Jutro kończymy modlitwę różańcową w intencjach fatimskich powierzonych nam w październiku. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ten święty czas a także za ofiary złożone przy tej okazji. A od wtorku 1 listopada codzienny różaniec o godz. 17.30 i Mszę o godz. 18.00 będziemy odprawiać za zmarłych poleconych nam w wypominkach. Z tyłu kościoła przygotowane są koperty z kartkami. Proszę je zabrać, wypełnić i wraz z jakąś ofiarą złożyć do niebieskiej skarbonki albo na tacę. Wszyscy bliscy zmarli czekają na naszą modlitwę. Dajcie nam szansę pomodlić się za nich. Kartki przyniesione do kościoła będą wyczytywane w pierwszej kolejności.
  4. Msze święte 1 listopada – w Uroczystość Wszystkich Świętych – będą odprawiane w porządku niedzielnym, jednak bez Mszy o godz. 12.30 i 16.00. We wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych Msze tak jak w tygodniu.
  5. W dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać dla zmarłych w czyśćcu cierpiących odpust zupełny. Warunkiem jest czyste sumienie, pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie za zmarłych Ojcze nasz i Wierzę w Boga.
  6. W środę 2 listopada, w salkach o godz. 19.00, odbędzie się kolejne spotkanie Wspólnot Żywego Różańca.
  7. Zapraszamy na spotkania Wspólnoty biblijnej. Spotkania w czwartki o godzinę 19.30  w salkach parafialnych. Prosimy o zabranie własnego egzemplarza Pisma św., notatnika  i długopisu.

 

IX Niedziela zwykła – 09.03.2014 r.

Trwa peregrynację relikwii Św. Wincentego po naszej parafii. Obecnie znajdują się one w bloku przy ul. Lubelskiej 20/20 A – w pierwszej klatce.

W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na Drogi Krzyżowe: o 17.00 dzieci, o 17.30 dorosłych, o 20.00 młodzież. W niedziele zaś na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym na godz. 17.30.

W najbliższy piątek – 14 marca – o godz. 18.00 odprawimy Mszę św. za naszą Ojczyznę. Od tego też dnia, przez kolejne piątki Wielkiego Postu Msze wieczorne będą odprawiane w języku łacińskim.

W czasie Wielkiego Postu w każdą noc z piątku na sobotę zapraszamy do górnego kościoła na nocną adorację. Chcemy w ten sposób zaprosić Was do głębszej i intensywniejszej modlitwy w tym świętym okresie pokuty. Na zakończenie Drogi Krzyżowej o godz. 20.00 wystawimy Najświętszy Sakrament, który będzie można nawiedzać i adorować przez całą noc aż do pierwszej Mszy o godz. 6.00. Powiedzcie o tym także swoim znajomym.

Parafialne Rekolekcje rozpoczną się u nas od 5 Niedzieli Wielkiego Postu i poprowadzi je ks. Zbigniew Snarski z Białegostoku.

Nie przyjmujemy już zapisów na pielgrzymkę do Częstochowy. Mamy już zapisaną grupę na cały autokar. Zainteresowanie tą pielgrzymką przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Osoby zgłoszone prosimy o uregulowanie należności do końca marca.

Zapowiedzi:
Bartłomiej Garwacki z par. tutejszej
Aleksandra Świetlik z par. Św. Apostołów Jana i Pawła w Warszawie (zapowiedź 1-sza)

Życzymy odwagi do wychodzenia na pustynię oraz zwycięstw nad wszelkimi pokusami złego ducha!


 

 

XV Niedziela zw. B – 12 lipca 2015 r.

Serdeczne podziękowania przesyła dla was misjonarz, pallotyn: ks. Marek Pasiuk, który w ostatnią niedzielę głosił Boże Słowo i zbierał datki na misje. Dzięki waszej łaskawości udało mu się zebrać do puszki i ze sprzedaży książek oraz pamiątek 4754 zł.

Przypominamy o mniejszej ilości  Mszy niedzielnych w czasie wakacji. Z grafiku zniknęły Msze o godz. 8.00 i 11.00. Pozostałe są bez zmian.

Zmianom ulegają też godziny spowiedzi oraz pracy kancelarii. W czasie wakacji kapłani spowiadają w dolnym kościele w godzinach: od 10.00 do 12.30 i od 16.00 do 17.30, a w kancelarii przyjmują w poniedziałki, środy i piątki w godzinach od 15.00 do 17.30.

Można jeszcze zapisywać się do udziału w modlitewnym spotkaniu z ks. Johnem Bashoborą na Stadionie Narodowym w dniu 18 lipca tego roku. Zapisy przez stronę internetową: www.jezusnastadionie.pl.

W przyszłą niedzielę 19 lipca na Mszy o godz. 12.30 odbędą się kolejne uroczystości fatimskie. Po Mszy procesja z figurą Maryi po osiedlu.

Jak już ogłaszaliśmy, trwają zapisy na pielgrzymkę do św. Józefa w Kaliszu, a także do Głogowca, miejsca narodzin św. s. Faustyny. Odbędzie się ona 26 września. Zapisy w kancelarii parafialnej. Koszt 120 zł. Przy zapisie zaliczka  w wysokości 50 zł.


 

Wirtualny Spacer

 

Podkategorie