Uncategorised

powitanie new

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Witaj na stronie internetowej

Parafii pw. św. Wincentego Pallottiego w Warszawie.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej Świątyni

i zachęcamy do wspólnej modlitwy.

Duszpasterze  


 

W najbliższy piątek, 22 lutego br. w godz. 19-21

 

Zapraszamy na WIECZÓR UWIELBIENIA

 


 

Kurs przedmałżeński

 

Zapraszamy na nauki przedmałżeńskie,

w których mogą uczestniczyć wyłącznie pary narzeczonych.

 

Odbędą się one w sali konferencyjnej Domu Księży Pallotynów

przy ul. Skaryszewskiej 12 w Warszawie.

Trwać będą przez cztery kolejne soboty

począwszy od 2 marca 2019 r. w godzinach 9.00 – 13.00

(w trakcie przewidziana jest przerwa na kawę).

Nauki prowadzone będą przez zespół składający się z księdza,

psychologa, pary małżeńskiej oraz doradcy życia rodzinnego.

 

Zapisy rozpoczną się w lutym przez formularz zgłoszeniowy,

na stronie Pallotyńskiego Centrum Pomocy Duchowej 

www.sitis.org.pl.

Więcej informacji pod nr telefonu 884 957 453.


 

 

 

 

XXXI Niedziela zwykła - 30.10.2016 r.

  1. W dniu wczorajszym w seminarium Ołtarzewskim święcenia diakonatu otrzymało 8 pallotyńskich alumnów, a wśród nich nasz parafianin – Łukasz Dzwolak. Cieszymy się z daru tych powołań, a diakonów obejmujmy swoją modlitwą prosząc o wytrwanie i moc Ducha Świętego.
  2. W Wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych, czyli jutro – w poniedziałek 31 października, zapraszamy na czuwanie modlitewno – uwielbieniowe zatytułowane: „Noc Wszystkich Świętych”. Rozpocznie się ono o godz. 21.00 Maryjnym Apelem, a zakończy Mszą świętą o północy i wspólną agapą. Zachęcamy, by w miarę możliwości ubrać się na biało.
  3. Jutro kończymy modlitwę różańcową w intencjach fatimskich powierzonych nam w październiku. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ten święty czas a także za ofiary złożone przy tej okazji. A od wtorku 1 listopada codzienny różaniec o godz. 17.30 i Mszę o godz. 18.00 będziemy odprawiać za zmarłych poleconych nam w wypominkach. Z tyłu kościoła przygotowane są koperty z kartkami. Proszę je zabrać, wypełnić i wraz z jakąś ofiarą złożyć do niebieskiej skarbonki albo na tacę. Wszyscy bliscy zmarli czekają na naszą modlitwę. Dajcie nam szansę pomodlić się za nich. Kartki przyniesione do kościoła będą wyczytywane w pierwszej kolejności.
  4. Msze święte 1 listopada – w Uroczystość Wszystkich Świętych – będą odprawiane w porządku niedzielnym, jednak bez Mszy o godz. 12.30 i 16.00. We wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych Msze tak jak w tygodniu.
  5. W dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać dla zmarłych w czyśćcu cierpiących odpust zupełny. Warunkiem jest czyste sumienie, pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie za zmarłych Ojcze nasz i Wierzę w Boga.
  6. W środę 2 listopada, w salkach o godz. 19.00, odbędzie się kolejne spotkanie Wspólnot Żywego Różańca.
  7. Zapraszamy na spotkania Wspólnoty biblijnej. Spotkania w czwartki o godzinę 19.30  w salkach parafialnych. Prosimy o zabranie własnego egzemplarza Pisma św., notatnika  i długopisu.

 

XV Niedziela zw. B – 12 lipca 2015 r.

Serdeczne podziękowania przesyła dla was misjonarz, pallotyn: ks. Marek Pasiuk, który w ostatnią niedzielę głosił Boże Słowo i zbierał datki na misje. Dzięki waszej łaskawości udało mu się zebrać do puszki i ze sprzedaży książek oraz pamiątek 4754 zł.

Przypominamy o mniejszej ilości  Mszy niedzielnych w czasie wakacji. Z grafiku zniknęły Msze o godz. 8.00 i 11.00. Pozostałe są bez zmian.

Zmianom ulegają też godziny spowiedzi oraz pracy kancelarii. W czasie wakacji kapłani spowiadają w dolnym kościele w godzinach: od 10.00 do 12.30 i od 16.00 do 17.30, a w kancelarii przyjmują w poniedziałki, środy i piątki w godzinach od 15.00 do 17.30.

Można jeszcze zapisywać się do udziału w modlitewnym spotkaniu z ks. Johnem Bashoborą na Stadionie Narodowym w dniu 18 lipca tego roku. Zapisy przez stronę internetową: www.jezusnastadionie.pl.

W przyszłą niedzielę 19 lipca na Mszy o godz. 12.30 odbędą się kolejne uroczystości fatimskie. Po Mszy procesja z figurą Maryi po osiedlu.

Jak już ogłaszaliśmy, trwają zapisy na pielgrzymkę do św. Józefa w Kaliszu, a także do Głogowca, miejsca narodzin św. s. Faustyny. Odbędzie się ona 26 września. Zapisy w kancelarii parafialnej. Koszt 120 zł. Przy zapisie zaliczka  w wysokości 50 zł.


 

IX Niedziela zwykła – 09.03.2014 r.

Trwa peregrynację relikwii Św. Wincentego po naszej parafii. Obecnie znajdują się one w bloku przy ul. Lubelskiej 20/20 A – w pierwszej klatce.

W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na Drogi Krzyżowe: o 17.00 dzieci, o 17.30 dorosłych, o 20.00 młodzież. W niedziele zaś na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym na godz. 17.30.

W najbliższy piątek – 14 marca – o godz. 18.00 odprawimy Mszę św. za naszą Ojczyznę. Od tego też dnia, przez kolejne piątki Wielkiego Postu Msze wieczorne będą odprawiane w języku łacińskim.

W czasie Wielkiego Postu w każdą noc z piątku na sobotę zapraszamy do górnego kościoła na nocną adorację. Chcemy w ten sposób zaprosić Was do głębszej i intensywniejszej modlitwy w tym świętym okresie pokuty. Na zakończenie Drogi Krzyżowej o godz. 20.00 wystawimy Najświętszy Sakrament, który będzie można nawiedzać i adorować przez całą noc aż do pierwszej Mszy o godz. 6.00. Powiedzcie o tym także swoim znajomym.

Parafialne Rekolekcje rozpoczną się u nas od 5 Niedzieli Wielkiego Postu i poprowadzi je ks. Zbigniew Snarski z Białegostoku.

Nie przyjmujemy już zapisów na pielgrzymkę do Częstochowy. Mamy już zapisaną grupę na cały autokar. Zainteresowanie tą pielgrzymką przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Osoby zgłoszone prosimy o uregulowanie należności do końca marca.

Zapowiedzi:
Bartłomiej Garwacki z par. tutejszej
Aleksandra Świetlik z par. Św. Apostołów Jana i Pawła w Warszawie (zapowiedź 1-sza)

Życzymy odwagi do wychodzenia na pustynię oraz zwycięstw nad wszelkimi pokusami złego ducha!


 

 

Wirtualny Spacer

 

Więcej artykułów…

  1. Zdjęcia

Podkategorie