Drodzy!

Przed nami kolejna edycja Konkursu Apostoła. W tym roku będzie to już siedemnasta. Start zaplanowaliśmy na 1 grudnia 2013r., a jego finał na 14 czerwca 2014r., w Wyższym Seminarium Duchownym w Ołtarzewie k. Warszawy.

Nasze doświadczenie podpowiada, iż Konkurs Apostoła wnosi wiele dobra do wspólnot biorących w nim udział. Wierzymy, że tym razem będzie podobnie. Warto wspomnieć, że w poprzedniej edycji wzięło w nim udział 19 drużyn z różnych stron Polski, w 3 kategoriach wiekowych. Zmagania intelektualne odbywały się w 4 etapach, których nagrodą była nie tylko własna satysfakcja, czy zdobyta wiedza, co atrakcyjne nagrody i rodzinna atmosfera .

Nasz Konkurs łączy w sobie takie wartości jak: wspólnota, przyjaźń, dobra zabawa, równe szanse. Zależy nam na dobrej jakości, stąd co roku zmieniają się nieco zasady regulaminu, by i ci, najmłodsi i nowi mieli szanse na wygraną. Jest to możliwe, gdyż w centrum naszej zabawy stoi przede wszystkim Jezus, nasz Mistrz.

W tym roku zakres wiedzy będzie obejmował znajomość Ewangelii wg św. Jana, osoby św. Wincentego Pallottiego oraz Katechizmu Kościoła Katolickiego. Do wzięcia w nim udziału zapraszamy wspólnoty przyparafialne i szkoły, w 3 kategoriach wiekowych: Szkoła Podstawowa, Gimnazjum, Szkoła Ponadgimnazjalna. W tym celu wystarczy, że moderator danej grupy wypełni zgłoszenie na stronie POWOLANIA.ORG, w zakładce KONKURS APOSTOŁA.

Mamy nadzieję, że i tym razem dostarczymy wszystkim dobrej zabawy, niezapomnianych wspomnień oraz rodzinnej atmosfery. Całe dzieło zawierzamy Bożej Opatrzności przez Serce Niepokalanej oraz waszej modlitwie.

Wszelkie informacje znajdziecie w regulaminie Konkursu Apostoła oraz na stronie POWOLANIA.ORG.

Zainteresowani udziałem w tym konkursie mogą zgłaszać się do księdza Kazimierza Radzika lub s. Moniki Cecot!