Aktualności

Noc Wszystkich Świętych 2017


 

REO 2017


 

Praskie Dni Rodziny 2017


 

Msza święta z modlitwą o uzdrowienie 03.2014

 

MSZA ŚWIĘTA

z modlitwą o uzdrowienie

 

8 marca 2014 r.
godz. 19.00

 


 

KONKURS APOSTOŁA

Drodzy!

Przed nami kolejna edycja Konkursu Apostoła. W tym roku będzie to już siedemnasta. Start zaplanowaliśmy na 1 grudnia 2013r., a jego finał na 14 czerwca 2014r., w Wyższym Seminarium Duchownym w Ołtarzewie k. Warszawy.

Nasze doświadczenie podpowiada, iż Konkurs Apostoła wnosi wiele dobra do wspólnot biorących w nim udział. Wierzymy, że tym razem będzie podobnie. Warto wspomnieć, że w poprzedniej edycji wzięło w nim udział 19 drużyn z różnych stron Polski, w 3 kategoriach wiekowych. Zmagania intelektualne odbywały się w 4 etapach, których nagrodą była nie tylko własna satysfakcja, czy zdobyta wiedza, co atrakcyjne nagrody i rodzinna atmosfera .

Nasz Konkurs łączy w sobie takie wartości jak: wspólnota, przyjaźń, dobra zabawa, równe szanse. Zależy nam na dobrej jakości, stąd co roku zmieniają się nieco zasady regulaminu, by i ci, najmłodsi i nowi mieli szanse na wygraną. Jest to możliwe, gdyż w centrum naszej zabawy stoi przede wszystkim Jezus, nasz Mistrz.

W tym roku zakres wiedzy będzie obejmował znajomość Ewangelii wg św. Jana, osoby św. Wincentego Pallottiego oraz Katechizmu Kościoła Katolickiego. Do wzięcia w nim udziału zapraszamy wspólnoty przyparafialne i szkoły, w 3 kategoriach wiekowych: Szkoła Podstawowa, Gimnazjum, Szkoła Ponadgimnazjalna. W tym celu wystarczy, że moderator danej grupy wypełni zgłoszenie na stronie POWOLANIA.ORG, w zakładce KONKURS APOSTOŁA.

Mamy nadzieję, że i tym razem dostarczymy wszystkim dobrej zabawy, niezapomnianych wspomnień oraz rodzinnej atmosfery. Całe dzieło zawierzamy Bożej Opatrzności przez Serce Niepokalanej oraz waszej modlitwie.

Wszelkie informacje znajdziecie w regulaminie Konkursu Apostoła oraz na stronie POWOLANIA.ORG.

Zainteresowani udziałem w tym konkursie mogą zgłaszać się do księdza Kazimierza Radzika lub s. Moniki Cecot! 

Więcej artykułów…

 1. maj 2013

Podkategorie

 • Biuletyn

  Kategoria z Biuletynami

  Liczba artykułów:
  6
 • Artykuły
  Inne nasze publikacje.
  Liczba artykułów:
  9
 • Ogłoszenia duszpasterskie

  Dział związany z ogłoszeniami duszpasterskimi.

   

  Przypominamy, że  w miesiącu lipcu kancelaria intencji będzie czynna w godzinach: 10.30 – 13.00 i 14.00 – 18.00. Kapłani w kancelarii będą dostępni w poniedziałki, środy i piątki w godzinach: 15.00 – 17.30.

  Spowiedź w dolnym kościele będzie w wakacje w godzinach: 10.00 -12.30 i 16.00 – 17.30.

  W wakacje, z racji urlopów, nie będzie czynny parafialny punkt Caritas. Prosimy o nie przynoszenie rzeczy w tym terminie.

  Wakacje to czas wypoczynku ale też wzmożony czas pielgrzymkowy. Ksiądz proboszcz, jak co roku, zaprasza do wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę w ramach Grup 17-tych do grupy czerwono-żółtej. Pątnicy wyruszą 06 sierpnia od kościoła Św. Anny, by dojść do Częstochowy na Święto Wniebowzięcia N.M. Panny. Zapisy w kaplicy Res Sacra Miser koło kościoła Św. Anny od 01 do 05 sierpnia.

  W dniach 23-24 sierpnia organizujemy autokarową pielgrzymkę do Gietrzwałdu, Świętej Lipki i Stoczka Klasztornego. Koszt – 190 zł. Cena obejmuje przejazd klimatyzowanym autokarem, nocleg, ubezpieczenie, posiłki i bilety wstępu. Zapisy w naszej kancelarii do 15 sierpnia z wpłatą zaliczki – 100 zł. Więcej informacji pod numerem: 530 790 752.

   

        Życzymy odwagi i zapału do radosnego ewangelizowania na wszystkich ścieżkach codzienności!

                                                                                                    Duszpasterze

   

   Zapowiedzi:

  Sakramentalny związek mają zamiar zawrzeć: Mariola Szulim z par. tutejszej z Maciejem Jakubem Kubickim z par. M. B. Zwycięskiej w Warszawie (zapowiedź druga), Dawid Piotr Majdański
  z par. tutejszej z Justyną Agnieszką Lewandowską z par. Najśw. Maryi Panny Matki Kościoła
  w Warszawie (zapowiedź druga), Konrad Tadeusz Sot z par. tutejszej z Anną Gierej z par. Chrystusa Króla w Ogrodnikach (zapowiedź pierwsza), Norbert Danaburski z par. tutejszej z Klaudią Świąder
  z par. św. Benedykta w Sierpcu (zapowiedź pierwsza) oraz Damian Roman Bebak z par. tutejszej
  z Bożeną Martą Minochą z par. św. Jana Chrzciciela w Zembrzycach (zapowiedź pierwsza).

   

  Liczba artykułów:
  227